Tematy miesiąca

Bądź profesjonalistą - wnętrze z idealną akustyką

Obawiasz się, że kupno nawet najdroższego sprzętu HI-FI nie da Ci satysfakcjonujących rezultatów. Niestety, twoje obawy są zasadne.

akustyka.jpg

Obawiasz się, że kupno nawet najdroższegosprzętu HI-FI nie da Ci satysfakcjonujących rezultatów. Niestetytwoje obawy są zasadne. Sam sprzęt nie wystarczy. Skorzystaj zdoświadczenia firmy Lafarge Gips, lidera na polskim rynku podwzględem wykonanych inwestycji z wymogami akustycznymi. FirmaLafarge Gips posiada w swojej ofercie płyty gipsowe NIDA Sonic.NIDA Sonic to szeroka gama perforowanych płyt gipsowych zbudowanychz rdzenia gipsowego oklejonego kartonem. W płycie wykonane sąotwory. Na tylnej stronie płyty przyklejona jest specjalna fizelinaakustyczna.

· Poprawa jakości dźwięku

Charakterystyka pochłaniania dźwięku płyt NIDASonic pokrywa się z widmem natężenia głosu ludzkiego w funkcjiczęstotliwości (poniższy wykres). Oznacza to, że płyty te idealnietłumią hałas pochodzący od głosu ludzkiego jednocześnie redukujączjawisko pogłosu - odbicia dźwięku. Poziom pochłaniania dźwiękuokładziny wykonanej przy użyciu płyt NIDA Sonic jest różny wzależności od rodzaju płyty (różne współczynniki pochłanianiadźwięku αw), oraz od wysokości podwieszenia okładziny i grubościzastosowanej wełny mineralnej.

· Wysokie walory estetyczne

Okładziny ścian i sufitów wykonanych z płyt NIDASonic znakomicie komponują się z elementami architektury wnętrz.Płyty po zamontowaniu tworzą idealnie prostą i jednolitąpowierzchnię bez widocznych połączeń między płytami. Płyty możnałączyć z podwieszanymi sufitami modułowymi. Szczególne efektyuzyskuje się stosując perforowane płyty NIDA Sonic w połączeniu zokładzinami ze standardowych płyt gipsowych.

· Oryginalne wzory perforacji

Szeroka gama kształtu i układu perforacji płytNIDA Sonic umożliwia dobranie układu i geometrii wzoru w zależnościod indywidualnych upodobań i wymaganych warunków akustycznychpomieszczenia. Możliwość malowania płyt oraz dwa kolory tłaperforacji - fizeliny daje dodatkowe możliwości uzyskaniaoryginalnych efektów wizualnych.

Zapraszamy Państwa do wypróbowania systemów NIDASonic.

Płyty NIDA Sonic dostępne są w profesjonalnychpunktach sprzedaży artykułów budowlanych.