Tematy miesiąca

Baterie do zadań specjalnych

Szeroka gama armatury sanitarnej dostępna w ofercie producentów i dystrybutorów daje bardzo duże możliwości tym, którzy są właśnie w potrzebie – czy to podczas remontu i zmiany tychże elementów wyposażenia naszych łazienek, czy kuchni albo podczas urządzania nowych pomieszczeń.

lazienkakatalogproduktow2010.jpg

Niejednokrotniezdarzają się jednak sytuacje, że produkty dostępne w standardowej ofercie,zwłaszcza w przypadku przeróbek, nie spełniają wymagań i oczekiwań klientów. Ico wówczas począć? Nie pozostaje nic innego jak poszukiwanie rozwiązańniekonwencjonalnych – tzn. takich, które będą w stanie zaspokoić nietypowepotrzeby.

Ofertafirmy Deante wychodzi naprzeciw takim właśnie potrzebom. Poszerzana jeststopniowo od długiego już czasu o nowe modele baterii łazienkowych i kuchennych,których raczej nie można zaliczyć do klasycznych i typowych.

Spójrzmyna początku na modele łazienkowe, które zdecydowanie stanowią znacznie szerszągamę ofertową, a do tego patrząc na nasze łazienki, zwłaszcza te mieszczące sięw blokach, baterie muszą spełniać niejednokrotnie nie jedną a dwie funkcjejednocześnie – takie właśnie jest oczekiwanie naszych klientów. Aby zaspokoićtę potrzebę dajemy klientowi model baterii umywalkowej ze słuchawką typubidetta.

Spełniaona dwie funkcje jednocześnie – po pierwsze baterii umywalkowej stojącej naumywalce (zadanie podstawowe), ale ponadto daje nam możliwość korzystania zesłuchawki jako elementu bidetowego. Nie mając w pomieszczeniu łazienkowym zbytdużo przestrzeni, gdzie moglibyśmy zamontować właśnie bidet wyposażony wbaterię bidetową możemy zastosować baterię bidetta, która z powodzeniem jązastąpi. Musimy oczywiście spełnić warunek podstawowy, aby mieć możliwośćkorzystania z tego typu rozwiązania – tzn. usytuowanie muszli WC musi być wsąsiedztwie umywalki, abyśmy mogli korzystać z baterii. Słuchawka typu bidettajest nieduża i nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dwa wjednym.

Patrzącdalej na umywalkę w naszej łazience możemy zastosować do niej model bateriistojącej z wyciąganą słuchawką.

Dziękiniej, oprócz klasycznego zastosowania mamy możliwość użytkowania słuchawki wrazie potrzeb – w celu ułatwienia napełniania wodą większych naczyń, mycia ispłukiwania samej umywalki – ułatwia to utrzymanie jej w czystości.Ponadto do umywalki mamy możliwość zamontowania bateriistojącej z tzw. obrotowa wylewką.

Taki element wyposażenia armatury ułatwiakorzystanie z niej i znajduje wielu zwolenników wśród użytkowników. Wylewkaobrotowa przypomina wylewkę zastosowaną w klasycznej baterii zlewozmywakowej,jest jednak od tamtej krótsza ze względu na fakt, iż umywalki mają zazwyczajmniejsze komory niż zlewozmywaki.

Podczaswiększych zmian w naszych salonach kąpielowych często decydujemy się na zmianę umywalki na modną wobecnej chwili umywalkę nablatową. Wymaga ona również zmiany baterii, którabędzie w stanie zaopatrywać w wodę taką miskę umywalkową. Musimy wówczaszastosować baterię z podwyższonym korpusem, którą montujmy również na blacie, anie na samej umywalce.

Dziękiwysokiemu korpusowi bateria ma właściwy zasięg i daje nam możliwość nalewaniawody do umywalki. Nie tylko nasze domowe łazienki wymagają zastosowanianietypowych rozwiązań. W miejscach użyteczności publicznej, takich jak stacjebenzynowe, czy centra handlowe, montuje się specjalnego typu baterie, które tuakurat dają możliwość oszczędności wody. Są to baterie elektroniczne,sensorowe, czyli działające czasowo, dzięki czemu czas wypływu wody jestograniczony i zużycie wody jest mniejsze.

Bateriete uruchamiane są poprzez czujnik ruchu, który otwiera wypływ wody i pozaprogramowanym wcześniej czasie zamyka jej wypływ. Nie tylko urządzenie takiejak umywalka w łazience wymaga czasami zastosowania specjalnego typu rodzajubaterii. Kolejnym przykładem jest wanna. Chcąc szukać oszczędności nie tylkomiejsca, ale także pieniędzy mamy możliwość zastosowania jednej baterii dowanny i umywalkijednocześnie. Jest to możliwe pod warunkiem, że znajdują się one w bezpośrednimsąsiedztwie. Wówczas montujemy baterię ścienną z wydłużoną wylewką, która swoimzasięgiem obejmuje te dwa urządzenia, a ponadto do wylewki montujemy wążnatryskowy ze słuchawką, który spełnią podstawową funkcję jak w standardowejbaterii wannowej.

Wofercie wielu producentów pojawią się baterie wannowe wielootworowe, wymagająone jednak posiadania wanny z odpowiednią półką lub też przygotowania takiejpółki poza nią. Możemy jednak pójść na kompromis i mieć baterię montowaną nawannie, wymagającą jednak tylko jednego otworu, czyli wanna wcale nie musi byćduża.

Wymieniającnietypowe baterie łazienkowe warto wspomnieć również o bateriachtermostatycznych. Tutaj mamy dostępne wszystkie modele, zarówno umywalkowe,bidetowe, wannowe jak i natryskowe. Takie rozwiązanie jest równocześnieekonomiczne jak i ekologiczne, ponieważ dzięki stałemu wyregulowaniutemperatury na wyznaczonym przez normę poziomie 38oC zużywamy mniej wody.Baterie tego typu są ponadto bezpieczniejsze w użytkowaniu, ponieważ dająwiększą szanse na uniknięcie poparzenia się gorącą woda, poprzez mechanicznezablokowanie wypływu wody cieplejszej niż 38oC.

Aleczy tylko łazienka to pomieszczenie, gdzie mamy specjalne wymagania co doarmatury? Oczywiście, że nie. Kuchnia stawia przed nami również zadaniaspecjalne. Wielu z nas nie korzysta z wody wodociągowej jako wody do picia.Używamy wcześniej filtrów, aby przygotować ją do spożycia. Stosujemy do tegoróżnego rodzaje urządzania: filtry dzbankowe, czy montowane pod zlewozmywakiem,które z kolei wymagają dodatkowego zaworu. Dlatego możemy w ofercie bateriidoszukać się takiego rozwiązania, które pozwala korzystać zarówno z wodysieciowej jak i przefiltrowanej.

Wjednej wylewce mamy umieszczone dwa aeratory, jeden do wody z sieci a drugi dowody przefiltrowanej. W wylewce są umieszczone dwa kanały, które doprowadzajądwa rodzaje wody, jeden z sieci, drugi z filtra, a przełącznik daje możliwośćkorzystania z wybranej przez nas wody. Wszystkie wymienione powyżej przykładymodeli baterii powstały na skutek zgłaszanych potrzeb użytkowników. To właśniemy, chcąc ułatwić sobie codzienne korzystanie z łazienki i kuchni stawiamyprzed producentami wymagania. Dbajmy o to, aby były one jak najwyższe, ponieważdzięki temu żyje się nam łatwiej, często taniej, a w dodatku dbamy ozmniejszenie ilości użytkowanej wody – dobra największego jaki otrzymaliśmy odNatury.