Tematy miesiąca

Bezpyłowe szpachlowanie!

Wykonanie gładkich ścian oraz powierzchni, remont pomieszczeń bez uciążliwego pyłu ? Tak, to możliwe dzięki innowacyjnejnemu produktowi, jakim jest CEKOL GS-250. Gładź ta nie wymaga szlifowania, co ogranicza kurz i znacznie przyspiesza postęp prac remontowych i wykończeniowych.

3.jpg

Wykonaniegładkich ścian oraz powierzchni, remont pomieszczeń bez uciążliwego pyłu, takto możliwe dzięki innowacyjnejnemu produktowi jakim jest CEKOL GS-250. Gładź tanie wymaga szlifowania, co ogranicza kurz i znacznie przyspiesza postęp pracremontowych i wykończeniowych.

Od pewnego czasunastąpił dynamiczny rozwój technologii wykończeniowych. Dzięki dużejróżnorodności materiałów dzisiejszy inwestor może dokonywać optymalnych dlasiebie wyborów. W dziedzinie gładzi szpachlowych również widzimy wyraźny postęptechnologii.. Na uwagę przyszłych inwestorów zasługuje również technologiaobróbki gładzi gipsowej na mokro. Jest to doskonały sposób na znaczneograniczenie zapylenia podczas prowadzonych prac remontowo-wykończeniowych. Mato szczególne znaczenie w przypadku niewielkich remontów, gdy lokatorzy niemają możliwości opuszczenia na ten czas lokalu. Gładź gipsowa do obróbki namokro wykorzystuje technologię zaczerpniętą z obróbki tynków gipsowych wostatniej fazie, tzn. etap gąbkowania i ściągania mleczka. Tynki gipsowewymagają jednak grubszych warstw, natomiast gładź można zastosować w warstwie ogrubości ok. 2 mmi uzyskać bez szlifowania gładką powierzchnię. W ofercie firmy CEDAT pojawiłasię BEZPYŁOWA GŁADŹ SZPACHLOWA CEKOL GS-250.

Wykonując obróbkę na mokronależy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po nałożeniu warstwy gładzi napodłoże i wstępnym jej wyprowadzeniu należy odczekać na odpowiedni moment,kiedy powierzchnia osiągnie wstępną twardość i przy użyciu pacy gąbkowej lubpędzla należy wyciągnąć mleczko na powierzchnię i po lekkim jego zmatowieniuściągnąć je ponownie dokonując tym samym wygładzenia powierzchni. Wspomnianagładź jest materiałem o optymalnej twardości. Można ją zacierać na mokro, alerównież stosować klasyczne techniki obróbki przez szlifowanie papieremzwiązanego i wyschniętego materiału. Produkt jest doskonałym rozwiązaniem dlaosób uczulonych na kurz ze względu na bezpyłowość gładzi zarówno podczasnakładania, jak i użytkowania pomieszczeń wykończonych CEKOL GS-250.

Bezpyłowagładź szpachlowa CEKOL GS-250, to wyjątkowy produkt, ponieważ gładź nie wymagaszlifowania w sposób klasyczny, a powierzchnia ścian do pomalowania gotowa jestw ciągu jednego dnia. Dzięki metodzie obróbki na mokro, ilość powstającego pyłuzredukowana jest do minimum. Po remoncie nie pozostaje wspomnienie białegopyłu, który wymaga uporczywego usuwania. Dużą zaleta obróbki na mokro jestmożliwość uzyskania gładkiej powierzchni, bez konieczności szlifowania przyczym  gładź posiada optymalne parametryrobocze oraz wytrzymałościowe.

Technologiai etapy obróbki gładzi na mokro.

 1. Zagruntować powierzchnię
 2. Przygotować zaprawę stosując ok. 9 litrów wody na 20 kg suchego proszku
 3. Uzupełnić ubytki oraz większe nierówności.
 4. Nanieść warstwę właściwą w zbliżonej grubości na całej powierzchni ścian lub sufitów.
 5. Odczekać i wykonać test przywierania gładzi do dłoni.
 6. Zwilżyć powierzchnię wodą, a następnie zacierać przy pomocy gąbki, wyciągając „mleczko”.
 7. Odczekać, aż powierzchnia gładzi zmatowieje, i za pomocą szpachli fasadowej, bądź pacy przystąpić do wygładzania powierzchni.
 8. Otrzymujemy gładką powierzchnię bez szlifowania.

Wykonanie testu określającego moment, w którym można rozpocząć zacieranie na mokro.

1. Materiał nie nadaje się do zacierania, przywiera do palców.

2. Materiał przestaje przywierać, za około 15 minut, w zależności od warunków można będzie rozpocząć obróbkę na mokro.

3. Materiał nie przywiera do palców, natychmiast rozpocznij zacieranie na mokro.

CECHYPRODUKTU:

CEKOL GS-250

Bezpyłowagładź szpachlowa

 • Remont bez pyłu i kurzu, szybko i czysto
 • Gładka i równa powierzchnia- bez szlifowania
 • Optymalne parametry robocze i wytrzymałościowe
 • Bezpyłowa gładź, do obróbki na mokro oraz metodą klasyczną
 • Do nakładania ręcznego i maszynowego.
 • Grubość warstwy od 1 do 10 mm
 • Zużycie 1,5 kg/m²/mm

www.cekol.pl