Tematy miesiąca

Co zrobić, by sąsiadów nie podzieliła betonowa ściana

Sąsiedzi mogą nam się trafić różni. Nie tylko w bloku nadmierna ciekawość może stać się dla nas uciążliwa. O wiele łatwiej bowiem zajrzeć komuś do ogródka przez przezierne ogrodzenie, niż do mieszkania przez zamknięte drzwi.Nawet najspokojniejszy sąsiad może stać się prawdziwym utrapieniem, jeśli zbytnio interesuje się tym, co dzieje się w naszym ogrodzie. Szczególnie, że zwykle są to ogródki małe, przylegające jeden do drugiego. Zmęczeni sąsiedzką ciekawością, często wznosimy wysokie betonowe mury, by odnaleźć wreszcie chwilę spokoju. Zamiast jednak szpecić swój ogród, możemy wybrać rozwiązanie ładniejsze i bardziej niecodzienne – murek gabionowy z paneli Zenturo.

murekzenturo_4.jpg

Sąsiedzi mogą nam się trafić różni. Nie tylko wbloku nadmierna ciekawość może stać się dla nas uciążliwa. O wiele łatwiejbowiem zajrzeć komuś do ogródka przez przezierne ogrodzenie, niż do mieszkaniaprzez zamknięte drzwi.

 Nawet najspokojniejszy sąsiad może stać się prawdziwym utrapieniem,jeśli zbytnio interesuje się tym, co dzieje się w naszym ogrodzie. Szczególnie,że zwykle są to ogródki małe, przylegające jeden do drugiego. Zmęczeni sąsiedzkaciekawością, często wznosimy wysokie betonowe mury, by odnaleźć wreszcie chwilęspokoju. Zamiast jednak szpecić swój ogród, możenmy wybrać rozwiązanieładniejsze i bardziej niecodzienne – murek gabionowy z paneli Zenturo.

Niezwykły murek z paneli Zenturo:

· zapewnia poczucie prywatności, a jednocześnienie przytłacza, dzięki czemu masz spokój i poczucie komfortu

· stanowi piękną konstrukcję, którą dziękipraktycznie dowolnemu wypełnieniu możesz idealnie dopasować do charakteruposesji

· nie zajmuje dodatkowego miejsca jak szpalerroślin (tuje i jałowce potrzebuja przestrzeni o średnicy do 1 m)

· nigdy się nie nudzi – wypełnienie możesz odczasu do czasu zmienić na inne, gdy na przykład zmieni się Twoja koncepcja lubgdy dotychczasowy wygląd murku gabionowego po prostu Ci się znudzi

 Wykreuj niepowtarzalny murekgabionowy z paneli Zenturo

Murek gabionowy możesz postawić zarówno z paneli Zenturo, jak i Zenturo Super.Dodatkowo panele możesz wykończyć wypełnieniem z pionowo ułożonej taśmy Perfoze stali nierdzewnej – dzięki niej murek gabionowy nabierze nowoczesnego ieleganckiego charakteru.

Murek gabionowy wypełnij materiałem dopasowanym do charakteru Twojejposesji:

·  łupinami orzecha kokosowego , białym kamieniemlub łodygami bambusa, by nadać ogrodowi egzotycznego charakteru

·  betonem z odzysku  albo jednobarwnym szkłem, by podkreślićindustrialny styl

·  otoczakami, kamieniem polnym, korą lub pniamidrzewa, by nawiązać do natury

·  innym dowolnym materiałem, który idealniepodkreśli klimat Twojej posesji

Ile kosztuje murek?

Podstawowa konstrukcja w kolorze antracytu, o długości  4 m, złożona z 4 paneli Zenturo i trzechsłupów do zabetonowania będzie kosztować około 1600 zł (cena netto, nie zawieraakcesoriów – złączek i rozpórek). Ostateczne koszty związane ze stawianiemmurku gabionowego będą zależeć także od zastosowanego wypełnienia.

Porównywalną cenę zapłacisz za rolkę siatki zgrzewanej i szpaler tuj owysokości 200 cm (7 szt., bez gwarancji, że wszystkie rośliny się przyjmą). Gdybyśchciał obsadzić ogrodzenie jałowcami skyrocket o wysokości 180-200 cm, za samerośliny w sklepie internetowym musiałbyś zapłacić nawet ponad 1800 zł.