Tematy miesiąca

Dlaczego warto pokryć dach falistymi płytami bitumicznymi Onduline?

Dach stanowi najistotniejszą część budynku. Chroni jego wnętrze przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak opady deszczu czy śniegu. Jest więc niezmiernie ważne, by jak najdłużej mógł pełnić swoją funkcję, zachowując wszystkie pożądane właściwości techniczne i estetyczne, nie wymagając konserwacji.

Płyta falista Onduline, produkowana wfabryce Onduline Production Sp. z o.o. w Mielcu, jest materiałemwyjątkowo mocnym a jednocześnie lekkim, dzięki czemu doskonalenadaje się do wykorzystania w systemie "zrób to sam". PłytąOnduline pokryjemy nie tylko nowy dach, ale też z powodzeniemwykorzystamy ją podczas remontu starego, krytego dotychczas papą,płytami cementowo-azbestowymi czy blachą. Zastosowanie kompletnegosystemu dachowego Onduline obejmującego szereg dodatkowychakcesoriów zapewni nie tylko doskonały efekt końcowy, estetyczny,ale przede wszystkim właściwą izolację termiczną i akustycznąpołaci oraz jej prawidłową wentylację i idealną szczelność.

ZALETY
• 15 -letnia gwarancja na nieprzemakalność
• lekki, ekonomiczny materiał zapewniający doskonałą izolacjętermiczną
• łatwy w montażu - nie wymaga specjalistycznych narzędzi
• nie zawiera azbestu - bezpieczny dla zdrowia i środowiska
• kolor impregnowany bitumem
• materiał nie wymagający konserwacji
• posiada Certyfikat Zgodności nr ITB-0500/W z normą PN-EN534:2000
• niskie koszty

ZASTOSOWANIE
• budynki mieszkalne jedno- i wielorodzinne
• domki letniskowe, wiaty, garaże
• zabudowania gospodarcze

Wskazówki prawidłowego montażu

Przy układaniu płyt Onduline istotne jestpoprawne przygotowanie podłoża. Płyty Onduline odporne są nagromadzenie skroplin. Na każdym materiale jednowarstwowym od stronywewnętrznej może wykraplać się wilgoć, zwłaszcza w okresie zimowym.Problemu tego unikniemy stosując prawidłową wentylację i folięparoprzepuszczalną. Odpowiedni rozstaw łat dobrany w zależności odkąta nachylenia dachu zapewni prawidłowe podparcie i usztywnieniepłyt. Przestrzeganie wielkości zakładów wzdłużnych i bocznychzapewni szczelność naszego dachu. Do mocowania płyt używamy tylko iwyłącznie systemowych gwoździ Onduline, mocując je na zakładach wkażdą górną falę, na łatach pośrednich w odstępie równym dwómfalom. Liczba gwoździ użytych do zamocowania każdego arkusza niepowinna być mniejsza niż 20 szt. Przed ułożeniem gąsiorów należypamiętać o zamocowaniu w linii kalenicy łat podpierających grzbietgąsiora. Przy wykonaniu elementów wykończeniowych dachu wwiększości przypadków możemy bazować na bogatej gamieakcesoriów.

PARAMETRY TECHNICZNE PŁYTY ONDULINE

Długość: 2000 mm
Szerokość: 950 mm
Grubość: 3,0 mm
Wysokość fali: 38 mm
Szerokość fali: 95 mm
Ciężar m2: 3,5 kg
Ciężar płyty: 6,5 kg

Dostępne kolory: czerwony, zielony, brązowy, czarny

Firma Onduline Materiały Budowlane Sp. z o.o. oferujerównież:

- dachówki bitumiczne Bardoline
- dachówki bitumiczne Onduline 20 US Shingles
- folie i membrany dachowe Onduline
- membrany izolacyjne Fondaline
- folie budowlane Ondufond


Produkty oferowane przez firmę ONDULINE na polskim rynkucharakteryzują się najwyższą jakością, są chronione patentami,otrzymały wszystkie wymagane atesty i aprobaty, a także certyfikatISO 9001 i 9002.


www.onduline.com.pl