Tematy miesiąca

Drzwi i bramy garażowe Hörmann. Tędy ciepło nie ucieka!

Coraz lepiej ocieplone bramy garażowe i coraz skuteczniej zapobiegające ucieczce ciepła z domu drzwi wejściowe. Firma Hörmann - od lat realizująca zasady budownictwa ekologicznego – systematycznie wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania, o coraz wyższej efektywności energetycznej.

duragrainsapeli.jpg

Coraz lepiej ocieplone bramy garażowe i coraz skuteczniej zapobiegające ucieczce ciepła z domu drzwi wejściowe. Firma Hörmann - od lat realizująca zasady budownictwa ekologicznego – systematycznie wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania o coraz wyższej efektywności energetycznej.

Ciepło w domu i garażu

W garażachusytuowanych w bryle domu ciepło z graniczących z nimi ogrzewanych pomieszczeń przenikado garażu, a potem na zewnątrz. Dlatego takie garaże powinny być wyposażone wbramę segmentową zbudowaną z odpowiednio grubych stalowych segmentów. Imgrubsza brama - tym mniejsze straty ciepła. Najcieplejsze bramy zbudowane są zpaneli o grubości 42 mm. Bardzo ważne też jest, by brama dokładnie wypełniona byławysokiej jakości pianką poliuretanową.  Aleto nie wszystko. Jeśli chcemy byciepło z naszego garażu nie uciekało, sprawdźmy czy brama ma odpowiednieuszczelki między segmentami oraz między segmentami a ościeżnicą. Upewnijmy sięteż, czy posiada uszczelki na wszystkich swoich krawędziach. Uszczelki powinnybyć trwałe, elastyczne i odporne na działanie warunków pogodowych. Bramą, któraspełnia te wszystkie wymagania jest brama LPU 40 firmy Hörmann. Dzięki temu jejwspółczynnik przenikania ciepła U wynosi
1,3W/m2.  Alemoże być jeszcze lepszy…

Z ThermoFrame – jeszcze cieplej

Energooszczędnośćbramy garażowej zależy bowiem także od sposobu w jaki ją zamontujemy.Najnowszym, skonstruowanym przez firmęHörmann,systemem dodatkowo ograniczającym straty energii cieplnej jest montażościeżnicy ThermoFrame. Dzięki niej brama oddzielona jest od ściany budynku przegrodątermiczną, która minimalizuje straty ciepła. Ztaką ościeżnicą brama LPU 40 poprawia swoją izolacyjność nawet o 15 procent!

Ciepłe i bezpieczne drzwi

Ucieczceciepła z domu zapobiegną też odpowiednio skonstruowane drzwi wejściowe. Szukająctakich, zwróćmy uwagę na grubość skrzydła i ościeżnicy. Pamiętajmy, że zarównopłyta, jak i ościeżnica powinny mieć przegrodę termiczną i być wypełnione piankąpoliuretanową. Nie zapominajmy o uszczelkach. Energooszczędne drzwi muszą  posiadać podwójne, a najlepiej potrójneuszczelki na wszystkichswoich krawędziach. Naprawdziwą ochronę przed wiatrem i deszczem nie możemy też liczyć bez właściwiezbudowanego progu. Najlepszy jest próg z aluminium i tworzywa sztucznego, wyposażonyw przegrodę termiczną oraz potrójne uszczelnienie. Jeśli decydujemy się nadrzwi z przeszkleniem, szukajmy takich wzorów, gdzie zastosowano 3-szyboweszkło izolacyjne.

Firma Hörmannoferuje całą gamę spełniających te kryteria drzwi – zarówno stalowych, jak ialuminiowych. Najnowszą  propozycją sądrzwi ThermoPro Plus o współczynniku przenikania ciepła U nawet  0,8 W/m2K. Takdobrą izolacyjność osiągnięto m.in. dzięki stalowej płycie o grubości 65 mm ialuminiowej ościeżnicy o grubości 80 mm.

Drzwi ThermoProPlus to nie tylko energooszczędność, ale także bezpieczeństwo. Standardowowyposażone są w 5-punktowy zamek przeciwwłamaniowy; można też zamówić je wwersji przeciwwłamaniowej, w klasie 2 (RC 2) wg PN – EN 1627. W ofercie są też naświetlaboczne i górne o bardzo dobrej izolacyjności. 

Ciepło, bezpiecznie i pięknie

Nowoczesna bramagarażowa i drzwi wejściowe chronią nasz dom przed ucieczką ciepła i złodziejami,ale są też ważnym elementem dekoracyjnym. Oferowana przez firmęHörmann bogata paleta wzorów i dekorów energooszczędnych bram i drzwi pozwoli dobrzedopasować je do siebie i idealnie  wkomponować w elewację budynku.