Tematy miesiąca

Drzwi wejściowe – jednocześnie ciepłe, bezpieczne i ładne. Czy to możliwe?

W obliczu coraz wyższych cen energii i rosnących statystyk dotyczących liczby włamań, wielu inwestorów decydujących się na remont czy budowę domu, poszukuje drzwi zewnętrznych, które z jednej strony cechuje bardzo dobra izolacyjność cieplna, z drugiej natomiast – atrakcyjne wzornictwo i wysoki standard zabezpieczeń. Im wszystkim firma Hörmann proponuje nowe drzwi ThermoPro Plus. To drzwi, które mają wyjątkowo solidną konstrukcję i skuteczne zabezpieczenia przed włamaniem.

renomatic75irenodoor75.jpg

W obliczu coraz wyższych cen energii i rosnących statystyk dotyczących liczby włamań, wielu inwestorów decydujących się na remont czy budowę domu, poszukuje drzwi zewnętrznych, które z jednej strony cechuje bardzo dobra izolacyjność cieplna, z drugiej natomiast – atrakcyjne wzornictwo i wysoki standard  zabezpieczeń. Im wszystkim firma Hörmann proponuje nowe drzwi ThermoPro Plus. To drzwi, które mają wyjątkowo solidną konstrukcję i skuteczne zabezpieczenia przed włamaniem.

Ciepło zatrzymane wdomu

Współczynnik przenikania ciepła UD drzwi ThermoPro Plus w drzwiach z pełną płytąwynosi 0,8 W/(m2K), a wdrzwiach z przeszkleniem nawet 1,0W/(m2K). To pozwala zatrzymać cenne ciepło w domu, zapobiecprzedostawaniu się go na zewnątrz budynku, a tym samym obniżyć koszty zużyciaenergii.Taki efekt uzyskanodzięki specjalnej konstrukcji płyty drzwiowej i ościeżnicy. Drzwi ThermoPro Plus posiadają stalową płytę o grubości 65mm i aluminiową ościeżnicę  o grubości 80 mm. Zarówno skrzydło, jak i ościeżnica wyposażone są w  przegrodę termiczną i wypełnione piankąpoliuretanową. Dodatkowo ucieczce ciepła z domu zapobiegają podwójne uszczelki na wszystkich krawędziach płyty drzwiowejoraz trzecia płaszczyzna uszczelnienia w ościeżnicy, a w drzwiach zprzeszkleniem 3-szybowe szkło termoizolacyjne. Straty energii znacząco ogranicza też wysoki na 20 mm próg  z aluminium i tworzywa sztucznego, z przegrodą  termiczną. Podstawą stabilnej konstrukcji i doskonałej izolacji jest wykonanyz kompozytu profil ramy skrzydła.
 

Spokojny sen

Drzwi ThermoProPlus to nie tylko rozwiązanie problemu wysokich rachunków  za ogrzewanie domu, ale także sposób na to,by w swoich czterech kątach poczuć się naprawdę bezpiecznie. W wersjistandardowej posiadają one wielopunktowe ryglowanie oraz przeciwwłamaniowąlistwę zabezpieczającą mocowaną na całej wysokości płyty drzwiowej. OpcjonalnieThermoPro Plus dostępne są również w wersji przeciwwłamaniowej w klasie RC 2 wgPN-EN 1627. Taka wersja wykonania możliwa jest zarówno w drzwiach otwieranychdo wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także  w połączeniu z całkowicie przeszklonym elementem bocznym.  

Pełna harmonia

Energooszczędność i bezpieczeństwo, ale także - ekskluzywne wzornictwo. Taka jest  pełna charakterystyka drzwi ThermoPro Plus. To drzwi oferowane w sześciu nowoczesnych wzorach i dziesięciu kolorach orazczterech rodzajach oklein Decograin, w tym trzech drewnopodobnych. Płytadrzwiowa z niewidoczną ramą skrzydła, gładka po stronie zewnętrznej, jak iwewnętrznej, harmonijnie komponuje się z drzwiami wewnętrznymi oraz innymielementami architektury budynku, np. z bramą garażową. Jeżeli natomiast zapragniemy jeszcze więcej światła w naszym domu,  możemy drzwi ThermoPro Plus wyposażyć wnaświetla boczne i górne o bardzo dobrej izolacyjności cieplnej. Możliwość taistnieje niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na drzwi otwierane do środkaczy na zewnątrz.