Tematy miesiąca

Eco halogeny

Żarówka halogenowa, w odróżnieniu do klasycznej żarówki, wypełniona jest mieszaniną gazów obojętnych i halogenu, dzięki czemu uzyskujemy jaśniejsze światło. Włókna tych żarówek osiągają wyższą temperaturę, co powoduje wyższą efektywność i wyraźnie intensywniejsze światło. Żarówki halogenowe są także o wiele bardziej wydajne przy przemianie energii elektrycznej na światło. Wynikiem tego, jest więcej światła, przy niższym zużyciu energii.

halogen.jpg

Zasada działania żarówki halogenowej
Żarówka halogenowa w odróżnieniu do klasycznej żarówki wypełniona jestmieszaniną gazów obojętnych i halogenu, dzięki czemu uzyskujemy jaśniejszeświatło. Włókna tych żarówek osiągają wyższą temperaturę, co powoduje wyższąefektywność i wyraźnie intensywniejsze światło. Żarówki halogenowe są także owiele bardziej wydajne przy przemianie energii elektrycznej na światło.Wynikiem tego jest więcej światła przy niższym zużyciu energii.
W odróżnieniu od klasycznych żarówek, które wykonane są z czystego szkła, doprodukcji żarówek halogenowych używa się szkła kwarcowego z dodatkami, którechroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Szkło kwarcowe jest odporniejsze nawyższe temperatury.


Cechy żarówek halogenowych
- oszczędność energii do 30%
- klasa energetyczna C 
- pełna moc światła natychmiast po włączeniu
- możliwość pełnej regulacji natężenia ściemniaczem
- ciepła, biała barwę światła 2700 K (tak jak klasyczna żarówka)
- alternatywny zamiennik klasycznych i halogenowych żarówek
- długa żywotność do 2000 godzin(2xrazy dłużej niż klasyczna żarówka)
- wysoka moc świecenia przez cały okres użytkowania
- filtr UV powstrzymujący szkodliwe promieniowanie i nie zawierają rtęci
- możliwość likwidacji wraz z odpadami komunalnym