Tematy miesiąca

Ferroli- urządzenia grzewcze i chłodnicze

Firma Ferroli od wielu lat opiera swój asortyment o dwie grupy urządzeń; grzewcze i chłodnicze. W obu tych grupach, Ferroli oferuje bardzo szeroki wachlarz modeli różnej mocy i przeznaczenia. Wśród urządzeń chłodniczych, oferowanych na rynku Polskim, pewną część stanowią urządzenia klimatyzacyjne typu „split”.

ferrolilogo2009.jpg

Firma Ferroli od wielu lat opiera swójasortyment o dwie grupy urządzeń; grzewcze i chłodnicze. W obu tychgrupach Ferroli oferuje bardzo szeroki wachlarz modeli różnej mocyi przeznaczenia. Wśród urządzeń chłodniczych oferowanych na rynkuPolskim pewną część stanowią urządzenia klimatyzacyjne typu"split".

W tym roku firma Ferroli zwiększyła swójasortyment w zakresie "Splitów" i "Multisplitów" o szeregnowych mocowo urządzeń. Dodatkowo w tym roku Ferroli odświeżyłodesingn wszystkich klimatyzatorów stawiając na nowoczesną,funkcjonalną i estetyczną linię urządzenia. Urządzenie nie tylko mafunkcjonować ale również ma nie szpecić pomieszczenia, w którym sięznajduje a czasami ma być elementem dekoracyjnym - taka myślprzyświecała stylistom z Naszej firmy. I jak można się przekonać;udało się im to osiągnąć.

Czym jednak jest urządzenie typu "Split". Tonajprostsze z gamy urządzeń klimatyzacyjnych mający za zadanieutrzymać w pomieszczeniu wymaganą temperaturę. Zbudowane jest z dwuniezależnych urządzeń; jednostki wewnętrznej i zewnętrznej.Pomiędzy nimi poprowadzona jest linia freonowa. Dostępne są równieżwersje "Multi" to znaczy z jedną jednostką zewnętrzną współpracujądwie lub więcej jednostek wewnętrznych.

Jednak główny nacisk w tej grupie urządzeńFerroli stawia na urządzenia zwane potocznie Inwerterami. Jest towyższa klasa urządzeń niż powszechnie znane "Splity".

A czym są te Inwertery. W inwerterachzastosowano nowej generacji sprężarką pozwalającą na bardziejefektywną pracę. Cechuje się ona mniejszym poborem mocy przy tejsamej wydajności. Co obrazowo przedstawia się zależnością 1:4 czyliz jednego Wata pobranej energii elektrycznej otrzymuje się 4 Watymocy chłodniczej lub grzewczej. Dodatkową zaletą Inwerterów jestmożliwość efektywnej i opłacalnej eksploatacyjnie pracy przyniższych temperaturach zewnętrznych. Dzięki temu urządzeniapracujące w układzie grzewczo-chłodzącym mogą ogrzewać efektywniepomieszczenia przy niższych temperaturach zewnętrznych.

W Inwerterach Ferroli postawiło na estetykę ifunkcjonalność oraz szeroki asortyment produktów pozwalających swąmocą dopasować się do każdego rodzaju pomieszczenia. W ofercieFerroli są urządzenia wewnętrzne zarówno typowe "splity" jak iinwertery, z przeznaczeniem do montażu na ścianę zarówno dlaurządzeń pojedynczych jak i multi. Oferowane przez Ferroliurządzenia są pompami ciepła czyli pracują w systemie chłodzenia igrzania a więc mogą zapewniać komfort w pomieszczeniach niemalprzez cały rok. A wysoką efektywność swojej pracy jak równieżzminimalizowanie ewentualnych niekorzystnych zjawisk wpływającychna środowisko uzyskaliśmy stosując najnowocześniejszy z oferowanychfreonów R410A. Aby nie utrudniać i komplikować montażu wszystkieprodukty z grupy "Splitów" pracują w oparciu o ten najwyższej klasyfreon, jeden typ do wszystkich urządzeń.

Podstawowymi zaletami tych urządzeń jest prostymontaż i obsługa. Stosowane mogą być niemal w każdym pomieszczeniu.Zastosowana konstrukcja wentylatora w jednostce wewnętrznejurządzeń Ferroli ogranicza do minimum emitowany hałas przez courządzenia te mogą być montowane w sypialniach i tym podobnychpomieszczeniach gdzie ich praca nie będzie uciążliwa dlaużytkowników. Jednostka wewnętrzna posiada dodatkowo filtrpowietrza w standardzie, którego czyszczenie jest proste i łatwomożna je wykonać. W opcji posiadamy również całą gamę filtrów opodwyższonych właściwościach i różnym przeznaczeniu. Standardem wNaszych klimatyzatorach jest modulacja pracą wentylatora nawiewnegoi regulacja w dwu płaszczyznach kierunkiem nawiewu powietrzapoprzez łopatki kierunkowe. Sterowanie i regulacja pracą urządzeniamoże być prowadzona z pilota i z konsoli jednostki wewnętrznej.Oznaczenie graficzne na pilocie jednoznacznie określa funkcje imprzypisane i pozwala szybko nauczyć się obsługi i programowaniaurządzenia. Z pilota można zaprogramować urządzenie w trybie pracydziennej.W jednostce zewnętrznej jest już ekologiczny, niedewastujący powłoki ozonowej freon z grupy R410A. Ilość znajdującasię w sprężarce pozwala na podłączenie urządzenia wewnętrznego ilinii freonowej o długości do 7mb

Urządzenia Ferroli posiadają pełny pakietzabezpieczeń pracy urządzeń na wypadek nagłego przerwania dostawyprądu lub wahań napięcia w sieci. Zastosowano układprzeciwoblodzeniowy oraz czujnik sygnalizujący zabrudzony filtrjednostki wewnętrznej.
Ferroli stawia na nowoczesne rozwiązania w tej dziedziniewprowadzając i stawiając na Inwertery. Nowa stylizacja i desingn,prosta obsługa dla użytkownika, łatwość konserwacji i niski poziomemitowanego hałasu to mocne atuty tych wszystkich Naszych urządzeń.Dodatkowe funkcje w programowaniu pozwalające na ustawieniewymaganych temperatur w dla poszczególnych dni tygodnia i godzinpracy. Modulacja pracy wentylatora, kierunkowość strugi nawiewanegopowietrza zarówno w pionie jak i poziomie oraz filtrowaniepowietrza jak również bogata gama trybów pracy to elementy będącestandardem w Naszych urządzeniach. Atrakcyjna cena urządzeń jestrównież Naszym atutem.