Tematy miesiąca

Między domem a ogrodem – przydomowy taras

Przydomowe tarasy stanowią naturalny łącznik między domem a ogrodem. To niejako drugie mieszkanie na zewnątrz, zwłaszcza wiosenną i letnią porą.Tarasy są miejscem spotkań rodzinnych i towarzyskich, przystanią do odpoczynku na świeżym powietrzu, do spożywania posiłków, czytania i rozmów. Nawierzchnie tarasów powinny zapewniać funkcjonalność komunikacyjną, łatwość utrzymania czystości oraz spełniać kryteria estetycznego dopasowania do elewacji domu. Wyroby Bruk-Bet z serii Realit są stworzone do takich zastosowań. Ważną rolę odgrywa również dobór do nawierzchni tarasów odpowiednich elementów schodowych, wyrobów zabudowy pionowej oraz donic kwiatowych.

tars2.jpg

Przydomowe tarasy stanowią naturalny łącznikmiędzy domem a ogrodem. To niejako drugie mieszkanie na zewnątrz,zwłaszcza wiosenną i letnią porą. Tarasy są miejscem spotkańrodzinnych i towarzyskich, przystanią do odpoczynku na świeżympowietrzu, do spożywania posiłków, czytania i rozmów.

Nawierzchnie tarasów powinny zapewniaćfunkcjonalność komunikacyjną, łatwość utrzymania czystości orazspełniać kryteria estetycznego dopasowania do elewacji domu. WyrobyBruk-Bet z serii Realit są stworzone do takich zastosowań. Ważnąrolę odgrywa również dobór do nawierzchni tarasów odpowiednichelementów schodowych, wyrobów zabudowy pionowej oraz donickwiatowych.

Kamień ciosany to wspaniałe, widoczne napierwszy rzut oka rekonstrukcje płyt piaskowca ciosanego.Charakterystyczne, nie powtarzające się tekstury powierzchnilicowych, warstwowość materiału skalnego, nieregularne krawędzieoraz powierzchnie boczne, naturalna kolorystyka, patyna orazkształt poszczególnych płyt, podkreślają ich autentyce-ność.Rozszerzeniem systemu kamienia ciosanego jest możliwość tworzeniakół o średnicy 330 i 240 cm oraz ich części: pierścieni łukowychścieżek, schodów oraz różnego rodzaju połączeń z płytamiprostokątnymi.

1. Kamień ciosany Bruk-Bet

Terakotowe płytki w wierny sposób odtwarzająmiękką ceramikę ręcznie formowaną oraz nasuwają skojarzenia zantycznymi płytami kamiennymi. Przywracają piękno nie produkowanychjuż płytek, a nawierzchniom tarasów, nimi wyłożonymi, nadająindywidualność oraz bardzo wysoką wartość.

2. Romantica Bruk-Bet

Trawertyn jest wierną rekonstrukcją skaływystępującej w przyrodzie o tej samej nazwie. Gładkie, jakby ciętepowierzchnie, ujawniające nieco porowatą strukturę w postacipasmowych, nieregularnych wgłębień oraz wybitnie dobranakolorystyka, to te cechy, które nie pozwalają odróżnić je odnaturalnych. Cechuje je elegancja oraz wyjątkowy urok.
Trawertyn znajduje zastosowanie na przylegających do domów tarasachoraz na plażach basenowych.

3. Trawertyn Bruk-Bet

Old Town® to przepiękne, rzadko spotykane płytykamienne o łagodnych, nieregularnych powierzchniach i krawędziach.To płyty, które uzyskały swój urok na skutek użytkowania ich wwarunkach nasilonego, długotrwałego ruchu pieszego. Wyślizgane,lekko poobijane oraz obtłuczone płyty Old Town® przeznaczone doogrodu, emanują niepowtarzalnym wdziękiem i tchnieniem starychwzorów.

4. Old Town

Drewno ogrodowe Realit® to urokliwy systempłyt-desek, kopyt oraz krążków z wyschniętego drewna o wyrazistychsłojach. Trudno uwierzyć, że wykonane są z betonu. Materiał tennieporównywalnie wydłuża czas użytkowania w stosunku do drewnanaturalnego.
Płyty Drewno ogrodowe wykorzystywane są do placyków, ścieżekogrodowych, obrzegowania rabat kwiatowych oraz stopni schodowch.Wspaniale koponują się z zielenią oraz żwirem z otoczaków.Uzupełnieniem systemu są minipalisadki Akacja.

5. Drewno ogrodowe Bruk-Bet

Więcej informacji na stronie : www.bruk-bet.pl

Sposób montażu płyt: