Tematy miesiąca

Niepalne, wiatroszczelne płyty izolacyjne do ścian budynków wielokondygnacyjnych z fasadami wentylowanymi firmy Paroc

Paroc, jeden z wiodących producentów izolacji z wełny kamiennej w Europie, wprowadza nowe płyty izolacyjne PAROC® Cortex™ i PAROC® Cortex One™ na rynek polski. Płyty te są pokryte specjalną, niepalną powłoką, o niskiej przepuszczalności powietrza. Płyty PAROC® Cortex™ i PAROC® Cortex One™ są przeznaczone do izolacji budynków wielokondygnacyjnych, z fasadami wentylowanymi oraz do ich renowacji.

ventilated_facades2.jpg

Paroc, jeden z wiodących producentów izolacji z wełny kamiennej w Europie, wprowadza nowe płyty izolacyjne PAROC® Cortex™ i PAROC® Cortex One™ na rynek polski. Płyty te są pokryte specjalną, niepalną powłoką o niskiej przepuszczalności powietrza. Płyty PAROC® Cortex™ i PAROC® Cortex One™ są przeznaczone do izolacji budynków wielokondygnacyjnych z fasadami wentylowanymi oraz do ich renowacji.

Rosnąca ilość nowych konstrukcji wielokondygnacyjnych i budynków termomodernizowanych generuje większe zapotrzebowanie na efektywne rozwiązania izolacyjne dla fasad wentylowanych. Inwestorzy nalegają na budowanie obiektów efektywnych energetycznie ze szczelną konstrukcją. PAROC® Cortex™ i PAROC® Cortex One™ są tak zaprojektowane aby spełnić tego rodzaju oczekiwania.
Istnieją specjalne wymagania dotyczące izolacji cieplnych fasad wentylowanych. Po pierwsze izolacja cieplna musi być wiatroszczelna i jednocześnie paro-przepuszczalna. Z drugiej strony musi być niepalna. PAROC® Cortex™ pełni rolę płyty wiatrochronnej, osłaniającej główną izolację cieplną fasady wentylowanej w budynkach wysokich. Natomiast płyta PAROC® Cortex One™ jest stosowana w systemie jednowarstwowej izolacji fasad wentylowanych budynków wielokondygnacyjnych.
Płyty te są pokryte specjalną membraną, efektywnie chroniącą izolację cieplną przed penetrującym działaniem wiatru, niezależnie od jego kierunku i przez to parametry izolacyjne płyt są niezmienne przez cały okres ich użytkowania. Również płyty te są odporne na działanie czynników atmosferycznych (opady deszczu, śniegu itp) oraz innych negatywnie wpływających na konstrukcję.
Produkty te określone są klasą reakcji na ogień A2–s1, d0, tak więc spełniają wymagania p-pożarowe dla fasad wentylowanych budynków wysokich i mogą być stosowane bez żadnych ograniczeń.
„Płyty są łatwe w montażu i przycinaniu. Połączenia instalowanych płyt, stref przyokiennych i narożników budynku są uszczelniane specjalną samoprzylepną taśmą, zapewniającą szczelność i trwałość warstw izolacyjnych oraz ich ochronę przed wiatrem co wpływa na znaczne ograniczenie ucieczki ciepła przez skorupę budynku“ - powiedział Adam Buszko Szef Wsparcia Sprzedazy Izolacji Budowlanych.