Tematy miesiąca

Nietypowe rozwiązania systemów rynnowych takie jak: łuk, przełamania rynien oraz niestandardowe kolory.

Wielu inwestorów i wykonawców napotyka w trakcie realizacji projektu dachu na problem z prawidłowym montażem jego odwodnienia. Dotyczy to zwłaszcza projektów, w których pojawia się okap w kształcie łuku lub projekt wymaga zastosowania narożników o nietypowych kątach rozwarcia. Wielu istniejących na rynku producentów systemów rynnowych nie jest w stanie sprostać temu zadaniu i dostarczyć klientowi takiego rozwiązania. Wyjątek stanowi firma Plastmo Polska Sp. z o. o., w ofercie której takie elementy można wykonać zarówno z tworzywa sztucznego ( system PLASA) jak i metali szlachetnych (system PLASTAL). Plastmo Polska Sp. z o. o. realizuje indywidualne projekty i rozwiązania systemów odwodnień dachów, dopasowane do nawet najbardziej fikuśnych rozwiązań architektonicznych, gwarantując przy tym prawidłowe i niezawodne działanie systemu.

08290019.jpg

Jednym z ciekawszych dotychczas zrealizowanychprojektów, są orynnowania w kształcie łuków, zaprojektowanespecjalnie dla budynków okrągłych. Dodatkowo należy wspomnieć, żeprzełamania spadków rynien na jej długości nie stanowią trudności.Elastyczna oferta dotyczy nie tylko rozwiązań technicznych, alerównież kolorystycznych. Szeroka paleta barw RAL pozwala natworzenie dowolnych kompozycji kolorystycznych, nawet tychnajbardziej wymyślnych, zarówno w systemie z tworzyw sztucznych,jak i metalowym. Systemy rynnowe Plastmo Polska Sp. z o. o.pozwalają znieść wszelkie ograniczenia pojawiające się przytworzeniu i realizacji projektów domów

Firma w dbałości o zaspokojenie potrzeb swoichklientów, nieustannie prowadzi obserwacje i analizy dynamiczniezachodzących zmian na rynku oraz kształtowania się nowych trendów,tak by modyfikować swoją ofertę i elastycznie ją dopasowywać doaktualnych wymagań klientów. Głównym, nurtującym i spędzającymwielu producentom sen z powiek problemem, związanym z produkcjąsystemów rynnowych z PVC, jest problem utraty pierwotnego koloruproduktu wraz z upływem czasu. Ten proces jest procesem zupełnienaturalnym dla produktów wytwarzanych z tworzyw sztucznych i nachwilę obecną nikt nie posiada recepty ani złotego środka na zmianęwłaściwości surowca i eliminację tego defektu. Jednak firma PlastmoPolska Sp. z o. o. nie poddała się tak łatwo i chcąc w pełniusatysfakcjonować klientów i dostarczyć im produkt najwyższejjakości, pozbawiony wady, jakim jest utrata koloru, rozpoczęła wrazz międzynarodowym koncernem BASF badania i prace nad nowymtworzywem.
W efekcie tej współpracy zrodził się nowy, innowacyjnytechnologicznie system rynnowy PLASA, który gwarantuje trwałośćpierwotnego koloru. Rynna PLASA składa się z dwóch warstw: warstwywewnętrznej stworzonej z PVC oraz warstwy zewnętrznej zrobionej zsurowca LURAN S firmy BASF. LURAN S posiada unikatowe właściwości,z których najważniejszą jest odporność na promieniowanie UV. Takaosłona rynny, niczym filtr zabezpiecza ją przed utratą koloru,nawet w przypadku ciągłego oddziaływania promieni UV na jejpowierzchnię.
W laboratoriach koncernu BASF przeprowadzono szereg prac badawczychnad surowcem do produkcji nowej rynny oraz poddano go rozmaitymtestom i próbom, z których wyszedł zwycięsko.
To co dla wielu producentów stanowiło dotychczas poprzeczkę nie doprzeskoczenia, Plastmo Polska Sp. z o. o. znalazła na ów problemantidotum. To co nowe budzi zazwyczaj wśród klientów niedowierzaniei obawy, ale firma Plastmo Polska Sp. z o. o. i na to znalazłasposób, gdyż oferuje pisemną 10 letnią gwarancję na trwałośćkoloru.
Może więc warto przełamać tkwiące w naszej podświadomościdotychczasowe przyzwyczajenia i spróbować czegoś nowego?