Tematy miesiąca

Ocieplenie poddasza na pokolenia

Wysokie rachunki w sezonie grzewczym i brak komfortu cieplnego zarówno podczas upałów, jak i mrozów, to wynik niewłaściwej izolacji budynku. Dotyczy to w szczególności poddaszy, przez które może uciekać nawet do 30% ciepła.

dompokazowy6n.jpg

Wysokie rachunki w sezonie grzewczym i brakkomfortu cieplnego zarówno podczas upałów, jak i mrozów, to wynikniewłaściwej izolacji budynku. Dotyczy to w szczególności poddaszy,przez które może uciekać nawet do 30% ciepła.

JAK TEMU ZARADZIĆ?
Odpowiednio dobrana grubość izolacji ze skalnej wełny mineralnej napoddaszu wpływa na zminimalizowanie strat ciepła, czyli obniżenieilości energii potrzebnej do ogrzania budynku. Dzięki temuuzyskujemy wymierne korzyści w postaci niższych kosztóweksploatacji obiektu (związanych z ogrzewaniem budynku zimąniezależnie od źródła ciepła).

ROCKMIN I ROCKMIN PLUS: DOŚWIADCZENIE INOWOCZESNOŚĆ
Firma ROCKWOOL POLSKA oferuje produkty sprawdzone i trwałe, aleprzede wszystkim zwiększające komfort cieplny, akustyczny orazbezpieczeństwo pożarowe pomieszczeń.
Płyty ze skalnej wełny mineralnej ROCKMIN już od 15 lat sąstosowane w setkach tysięcy polskich domów. Ten markowy produkt doocieplenia poddaszy z najdłuższą tradycją jest znany, ceniony ipolecany przez profesjonalistów.
Płyta wykonana ze skalnej wełny mineralnej ROCKMIN PLUS zostałazaprojektowana w celu spełniania najwyższych wymagań dotyczącychnowoczesnego i energooszczędnego ocieplenia każdego poddasza.Dzięki ulepszonym parametrom oraz nowoczesnemu opakowaniu ROCKMINPLUS, uzyskano nową jakość izolacji.

ZASTOSOWANIE ROCKMIN PLUS
ROCKMINPLUS, podobnie jak jego poprzednik, przeznaczony jest do wieluaplikacji. Z powodzeniem można stosować nowe płyty, jakowypełnienie ścianek działowych czy sufitów podwieszanych, jakrównież do izolacji stropów belkowych czy podłóg na legarach.Doskonałe właściwości nowej płyty ROCKMIN PLUS świetnie sprawdzająsię w stropodachach wentylowanych, czy poddaszach użytkowych, jakowypełnienie drugiej warstwy. ROCKMIN PLUS nie odkształca się podwpływem zmiennych warunków atmosferycznych, dzięki czemu nawet pokilkudziesięciu latach nie traci swoich właściwości cieplnych,akustycznych i przeciwpożarowych. Wybierając ROCKMIN PLUS jakoocieplenie poddasza, zapewniamy sobie niskie rachunki za ogrzewaniei komfort na długie lata.

ENERGOOSZCZĘDNE OCIEPLENIE PODDASZA - JEDNAWARSTWA NIE WYSTARCZY
Zalecana grubość dwuwarstwowego ocieplenia energooszczędnegopoddasza wg STANDARDU ROCKWOOL wynosi 30 cm i jest większa niżwysokość typowych krokwi. Między innymi dlatego stosuje się dwiewarstwy izolacji: między krokwiami i pod nimi. Dodatkowo,obudowanie krokwi z trzech stron niepalną wełną mineralną zwiększaodporność ogniową.

POMAGAMY OCIEPLAĆ NA POKOLENIA - DORADCY TECHNICZNI ROCKWOOLPOLSKA
Kluczem do odpowiedniego ocieplenia budynku jest przede wszystkimwybór wysokiej jakości produktów. Równie ważne jest jednak właściweich zastosowanie, dlatego oferujemy Państwu serwis działu DoradztwaTechnicznego firmy Rockwool Polska.
Jego pracownicy podzielą się profesjonalną wiedzą dotyczącąizolacji ze skalnej wełny mineralnej, na każdym etapie inwestycji ipomogą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania.

Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00do 16:00: infolinia - 0801-66-00-36, 0601- 66 00 33, e-mail -doradcy@rockwool.pl.Serwis internetowy www.rockwool.pl z sekcją Doradztwo,gdzie zamieszczone są wszelkie materiały techniczne, prezentacje,filmy instruktażowe i programy obliczeniowe, szkoleniazorganizowane w siedzibie firmy, harmonogram szkoleń znajduje sięna stronie www.rockwool.pl.