Tematy miesiąca

Ogrodzony znaczy bezpieczny

Dom, ogród, park lub plac zabaw – wszystkie te miejsca zazwyczaj kojarzą się nam pozytywnie. Istnieje jednak warunek, który musi zostać spełniony, byśmy mogli cieszyć się tam beztroskim odpoczynkiem. Musimy zabezpieczyć te miejsca przed dostępem osób niepowołanych.

bekafor_prestige.jpg

Dom, ogród, park lub plac zabaw - wszystkie temiejsca zazwyczaj kojarzą się nam pozytywnie. Istnieje jednakwarunek, który musi zostać spełniony, byśmy mogli cieszyć się tambeztroskim odpoczynkiem. Musimy zabezpieczyć te miejsca przeddostępem osób niepowołanych.

W dzisiejszym świecie żyjemy w coraz gęściejzabudowanej przestrzeni urbanistycznej. Domy, ogrody a nawetrezydencje ściśle przylegają do siebie, a niemal każdy chceuszczknąć choćby trochę przestrzeni na potrzeby własnej aktywności.Żeby uniknąć konfliktu interesów i przysłowiowej "walki o miedzę",najprościej jest wytyczyć i zabezpieczyć nasz teren za pomocąsystemu ogrodzeniowego z prawdziwego zdarzenia. Warto pokusić się ozaprzeczenie stereotypowemu mniemaniu o nas samych, które mówi, żez reguły "Polak mądry jest po szkodzie."

Kiedy zdamy sobie sprawę, że nasz dom i ogródnależałoby skutecznie ogrodzić, to pojawia się pytanie, jaki systemogrodzeniowy zapewni nam najlepsze parametry, a w efekciebezpieczeństwo. Nie chodzi o stawianie zasieków a o estetyczny,elegancki a zarazem bardzo bezpieczny system ogrodzeniowy. Na rynkudostępnych jest wiele opcji, jednak firma Betafence może pochwalićsię szeroką gamą ogrodzeń o najwyższej jakości i najlepszymstosunku jakości do ceny. Betafence jest światowym liderem w branżysystemów ogrodzeniowych, kontroli dostępu oraz detekcji. Oferujeklientom detalicznym, jak i instytucjonalnym kompletne systemyogrodzeniowe przystosowane do indywidualnych potrzeb.

System Pantanet® - ogrodzenia z siatkizgrzewanej

Dla osób ceniących sobie przestrzeń i lekkośćogrodzenia, Betafence przygotowała kompletny system Pantanet®,składający się ze zgrzewanej siatki w rolkach pokrytej PVC iodpowiednich słupów. Prostokątne i kwadratowe oczka dodają siatceelegancji i wzmacniają dodatkowo, przez co siatka jest odporna naodkształcanie. Siatki dostępne są w 4 rodzajach: Light i Garden -idealne do grodzenia ogrodów i rabatek warzywnych oraz Family iProtect - do grodzenia domów jednorodzinnych, osiedli czy parków.Siatka jest montowana na słupach stalowych Bekaclip® w otuliniePVC. System Pantanet® uzupełniają nowoczesne bramy skrzydłowe iprzesuwne typu Fortinet®, Robusta® a także Egidia®.

System Bekafor® Prestige - ogrodzeniapanelowe

Do eleganckich domów, Betafence przygotowaładekoracyjny system panelowy dla zabudowy jednorodzinnej:ekskluzywne ogrodzenie o wyszukanych cechach estetycznych. Dziękiunikalnym łukom stalowym Bekafor® Prestige jest eleganckąalternatywą ogrodzenia kutego, które pięknie będzie sięprezentowało przy rezydencjach, nadając im niepowtarzalnegocharakteru. Do paneli dobierzemy furtkę i bramę skrzydłową Bekafor®Prestige. Dla wielbicieli prostszych kształtów polecany jest systemBekafor® Classic, który łączy w sobie nowoczesność i klasycznykształt. U producenta możemy też dobrać kolor ogrodzenia, odklasycznej zieleni po modny ostatnio metalizowany antracyt, aż poelegancką i ekstrawagancką biel.

System Nylofor® 3D - ogrodzenia panelowe

Osobom, które lubią strzec swojej prywatności,polecany jest system ogrodzeniowy Nylofor® 3D, który już samymwyglądem zniechęca potencjalnego intruza przed jego sforsowaniem.Panel Nylofor® 3D, znalazł zastosowanie przy budynkach o ciekawej,nowoczesnej bryle architektonicznej doczekał się także bramprzesuwnych i skrzydłowych o takim samym wypełnieniu, co stanowidaleko zaawansowany system ogrodzeniowy, który spełni najbardziejwyszukane oczekiwania użytkownika. Jeśli mieszkamy w domu oklasycznej bryle, śmiało możemy ogrodzić go systemem ogrodzeniowymNylofor® 3D. Zgrzewane panele o prostokątnych oczkach i poziomymprofilowaniu, zapewniają wysoki poziom sztywności. Panelezakończone są jednostronnie ostrymi, pionowymi końcówkami odługości 30 mm, które można umieścić na górze lub na doleogrodzenia.

Zwieńczeniem ogrodzenia jest brama

Brama jest ważnym elementem całego ogrodzenia,gdyż to ona ma strzec wjazdu na posesję, otwierać się i zamykaćkilka razy dziennie, ma być funkcjonalna i służyć wiele lat.Wszystkie te cechy posiada nowy produkt Betafence - bramaEgidia®.

Egidia® przesuwna

Jest lekka, wytrzymała i estetyczna. Linia nowejbramy Egidia® jest prosta i czysta, ponieważ usunięto z bramydodatkowe elementy poziome (tworzące efekt drabiny), które dodająbramom ciężkości i psują wygląd. Egidia® jest dostępna z różnymwypełnieniem, w różnych wysokościach: 1,5 m, 1,75 m, 2 m idługościach: 3,5 m, 4,0 m, 4,5 m, 5,0 m. Waga bramy zaczyna się od134 kg w zależności od jej wysokości i długości. Egidia® przesuwnasamonośna, jest cicha w działaniu, dzięki rolkom wykonanym zespecjalnego materiału, odpornego na zużycie i korozję. Jest toważne dla osób ceniących sobie spokój i harmonię, bo brama dziękitemu działa bezszelestnie. Egidia® jest ocynkowana ogniowo, dziękiczemu jest trwała i odporna na czynniki atmosferyczne imechaniczne. Jej zaletą jest to, że jest samonośna i łatwa dosamodzielnego montażu, dzięki swojej innowacyjnejkonstrukcji.

Egidia® skrzydłowa

Prosty i uniwersalny wzór Egidii® skrzydłowejsprawia, że harmonijnie komponuje się z każdym typem ogrodzenia.Wypełnienie palisadowe pasuje do siatek zgrzewanych i ogrodzeńpalisadowych a wypełnienie Nyloforem® 3D uzupełnia całośćogrodzenia panelowego Nyloforem® 3D, które posiada profilowanienadające ogrodzeniu ciekawego wyglądu i wzmacnia sztywnośćogrodzenia. Egidia® skrzydłowa, podobnie jak przesuwna jest lekka isolidnie wykonana, dzięki ramie bramy, która wykonana jest zprofili stalowych o przekroju kwadratowym 40 x 40 mm - w przypadkubram 4 metrowych. Skrzydłowa Egidia® pasuje zarówno na prywatneposesje, gdyż jest dostępna już w szerokości od 3 m i 153 cmwysokości a także na osiedla mieszkalne w wersji 5 m szerokości i203 cm wysokości.

W zgodzie z normami i komfortowo

Egidia® jest lekka i wytrzymała dziękipalisadowemu wypełnieniu profilami o wymiarach 30x18 mm.Uniwersalny wzór sprawia, że harmonijnie komponuje się z każdymtypem ogrodzenia. Ocynkowana ogniowo jest trwała i odporna naczynniki atmosferyczne i mechaniczne. Zaletą bramy jest jejdostępność w wersji ocynkowanej, w kolorze zielonym lubantracytowym. Dostępna z różnym wypełnieniem, w różnychwysokościach i wersjach, bo może być otwierana ręcznie iautomatycznie. Wersja automatyczna jest dostępna z automatem,wyposażonym w silnik o mocy 350W, który zadziała we wszystkichwarunkach pogodowych, nawet podczas mrozów i deszczy. Taki zestawstanowi kompletne i ekonomiczne rozwiązanie dla najbardziejwymagających klientów.
Bramy Egidia® posiadają znak CE zgodny z dyrektywą 89/106/CE owyrobach
budowlanych i spełniają wymagania normy EN 13241-1 dlaprzemysłowych
i posesyjnych bram garażowych i ogrodzeniowych.

10-cio letnia gwarancja

Rozmaitość form i wzorów systemów ogrodzeniowychBetafence, pozwala na indywidualne dopasowanie ogrodzenia doarchitektury domu i otoczenia. Kilkadziesiąt rodzajów wypełnień,stanowi doskonały wybór dla najbardziej wybrednych. Betafence nacały system ogrodzeniowy oferuje 10 lat gwarancji skutecznejochrony, niezawodności i trwałości przed czynnikamiatmosferycznymi, korozją i odkształceniami.