Tematy miesiąca

Okno dachowe FTT U8 Thermo - energooszczędność w pakiecie

Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień we współczesnym budownictwie. Stale rosnące ceny nośników energii oraz coraz wyższa świadomość społeczna, dotycząca ochrony środowiska, skłaniają nas do stosowania rozwiązań o jak najlepszych parametrach termoizolacyjnych. Firma FAKRO producent okien dachowych, jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, w szczególny sposób koncentruje swoje działania na kwestii energooszczędności. Prezentując taką filozofię, FAKRO wprowadziła na rynek nowe, energooszczędne produkty, które stanowią kompleksowe rozwiązanie, pozwalające na ograniczenie strat ciepła i zmniejszenie wydatków na ogrzewanie budynku.

ftt_thermo.jpg

Superenergooszczędne okno FTT U8 Thermo to nowatorska konstrukcja zapewniająca dużą oszczędność energii cieplnej. Okno skonstruowane zostało z uwzględnieniem surowych wymagań budownictwa pasywnego.
W nowej konstrukcji okna FTT U8 Thermo, trzykomorowy, superenergooszczędny pakiet szybowy U8 osadzony jest w specjalnie zaprojektowanej, poszerzonej ramie skrzydła. Taka konstrukcja minimalizuje zjawisko powstawania mostków cieplnych oraz zapewnia lepszą izolacyjność okna.
Okno FTT U8 Thermo, dostarczane i mon-towane wraz z kołnierzem EHV-AT Thermo, charakteryzuje się najlepszym współczynnikiem Uw= 0,58 W/m2K. Jest to najbardziej energooszczędne okno dachowe na rynku. Co więcej, okno Thermo posiada szczególne walory użytkowe. Jest oknem otwieranym obrotowo, w którym oś obrotu skrzydła została podniesiona powyżej geometrycznego środka skrzydła. Dzięki temu nawet wysoka osoba może wygodniej stać przy otwartym oknie.

Skrzydło zatrzymuje się w pozycji otwarcia w przedziale od 0° do 40°, ponieważ podtrzymywane jest przez innowacyjny mechanizm wspomagający. Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w oknie FTT zapewniają wysoki komfort użytkowania poddasza.
Okno FTT U8 Thermo montowane jest wraz z kołnierzem EHV-AT Thermo. Umożliwia on docieplenie okien dachowych powyżej drewnianej konstrukcji dachu. Kołnierz posiada przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega do ościeżnicy okna tworząc termoizolacyjną ramę. Podczas montażu okna dachowego, ważne jest aby szczeliny pomiędzy oknem a konstrukcją dachu zostały dokładnie wypełnione materiałem termoizolacyjnym. Do takich celów firma FAKRO oferuje specjalnie przygotowany zestaw izolacyjny XDP. Służy on do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej i paroprzepuszczalnej wokół okna. Materiał termoizolacyjny z naturalnej, specjalnie impregnowanej wełny owczej jest łatwy w formowaniu i idealnie dopasowuje się do przestrzeni. Kołnierz paroprzepuszczalny chroni materiał termoizolacyjny przed zawilgoceniem. Zastosowanie kompleksowego rozwiązania gwarantuje spełnienie energooszczędnych funkcji okna.
Świadomy wybór proekologicznych produktów to inwestycja, która ogranicza zużycie energii oraz przyczynia się do ochrony nieodnawialnych zasobów naturalnych Ziemi. Energooszczędne rozwiązania FAKRO to niższe rachunki za ogrzewanie oraz ochrona środowiska dla przyszłych pokoleń.

Przekrój okna FTT U8 Thermo i zestawu XDP

1. Okno FTT U8 Thermo

2. Kołnierz EHV-AT Thermo

3. Zestaw XDP