Tematy miesiąca

Okno dachowe FTT U8 Thermo - energooszczędność w pakiecie

Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień we współczesnym budownictwie. Stale rosnące ceny nośników energii oraz coraz większa świadomość społeczna, dotycząca ochrony środowiska, skłaniają nas do stosowania rozwiązań o jak najlepszych parametrach termoizolacyjnych.

ftt_thermo.jpg

Energooszczędność to jedno zkluczowych zagadnień we współczesnym budownictwie. Stale rosnące ceny nośnikówenergii oraz coraz większa świadomość społeczna dotycząca ochrony środowiskaskłaniają nas do stosowania rozwiązań o jak najlepszych parametrachtermoizolacyjnych.


Firma FAKRO producent okien dachowych, jedna z najbardziejinnowacyjnych firm w Polsce, w szczególny sposób koncentruje swoje działania naenergooszczędności.

Prezentując taką filozofię firma FAKRO wprowadziła na ryneknowe, energooszczędne produkty, które stanowią kompleksowe rozwiązaniepozwalające na ograniczenie strat ciepła i zmniejszenie wydatków na ogrzewaniebudynku.

Superenergooszczędne okno FTT U8 Thermo to nowatorskakonstrukcja zapewniająca dużą oszczędność energii cieplnej. Okno skonstruowanezostało z uwzględnieniem rygorystycznych wymagań budownictwa pasywnego.

W nowej konstrukcji okna FTT U8 Thermo, trzykomorowy,superenergooszczędny pakiet szybowy U8 osadzony jest w specjalniezaprojektowanej, poszerzonej ramie skrzydła. Taka konstrukcja minimalizujezjawisko powstawania mostków cieplnych oraz zapewnia lepszą izolacyjność okna.

Okno FTT U8 Thermo, dostarczane i montowane wraz zkołnierzem EHV-AT Thermo, charakteryzuje się najlepszym współczynnikiem Uw=0,58 W/m2K. Jest to najbardziej energooszczędne okno dachowe na rynku.  Co więcej, okno Thermo posiada szczególnewalory użytkowe. Jest oknem otwieranym obrotowo, w którym oś obrotu skrzydłazostała podniesiona powyżej geometrycznego środka skrzydła. Dzięki temu nawetwysoka osoba może wygodniej stać przy otwartym oknie.

Skrzydło zatrzymuje się w pozycji otwarcia w przedziale od0° do 40°, ponieważ podtrzymywane jest przez innowacyjny mechanizmwspomagający. Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w oknie FTTzapewniają wysoki komfort użytkowania poddasza.

Okno FTT U8 Thermo montowane jest wraz z kołnierzem uszczelniającym EHV-ATThermo. Umożliwia on docieplenie okna dachowego powyżej drewnianej konstrukcjidachu. Kołnierz ma przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy,który szczelnie przylega do ościeżnicy okna tworząc termoizolacyjną ramę.

Podczas montażu ważne jest aby szczeliny pomiędzy oknem akonstrukcją dachu zostały dokładnie wypełnione materiałem termoizolacyjnym. Dotakich celów służy dołączony do okna FTT U8 Thermo specjalny pakiet kołnierzyizolacyjnych XDK. Pakiet przeznaczony jest do szybkiego i szczelnego wykonaniaizolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej wokół okna. Materiałtermoizolacyjny z naturalnej, specjalnie impregnowanej wełny owczej jest łatwyw formowaniu i idealnie dopasowuje się do przestrzeni. Kołnierzparoprzepuszczalny chroni materiał termoizolacyjny przed zawilgoceniem zzewnątrz a kołnierz paroszczelny od wewnątrz. Zastosowanie kompleksowegorozwiązania gwarantuje spełnienie energooszczędnych funkcji okna.

Świadomy wybór proekologicznych produktów to inwestycja,która ogranicza zużycie energii oraz przyczynia się do ochrony nieodnawialnychzasobów naturalnych Ziemi. Energooszczędne rozwiązania FAKRO to niższe rachunkiza ogrzewanie oraz ochrona środowiska dla przyszłych pokoleń.