Tematy miesiąca

Pod bezpiecznym skrzydłem

Poczucie bezpieczeństwa, to jedna z głównych potrzeb człowieka. Chcemy czuć się bezpiecznie na ulicy, podczas podróży, czy na zorganizowanych imprezach. Lecz najbardziej, dbamy o bezpieczeństwo we własnych domach. Nikt z nas świadomie nie kupi produktu, który może narazić nas na niebezpieczeństwo. Okna dachowe to specyficzne produkty, montowane w konstrukcji dachu, nad głowami użytkowników. A przecież na dachach czasem pracują ludzie. Dlatego okna muszą zapewniać bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed łatwym wejściem do budynku.

skrzydlo.jpg

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z głównychpotrzeb człowieka. Chcemy czuć się bezpiecznie na ulicy, podczaspodróży czy na zorganizowanych imprezach. Lecz najbardziej dbamy obezpieczeństwo we własnych domach. Nikt z nas świadomie nie kupiproduktu, który może narazić nas na niebezpieczeństwo. Okna dachoweto specyficzne produkty, montowane w konstrukcji dachu, nad głowamiużytkowników. A przecież na dachach czasem pracują ludzie. Dlategookna muszą zapewniać bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczaćprzed łatwym wejściem do budynku.

Z pozoru niedostrzegane zagrożenie naprawdę jestpoważne. Dane statystyczne z USA, gdzie w ciągu jednego rokuzginęły aż 23 osoby wpadając przez świetliki do wnętrza budynku,wskazują na istnienie problemu. Aby zapobiec takim wypadkomamerykańska instytucja NIOSH, zaleca używanie produktówspełniających normy bezpieczeństwa. Również w Europie funkcjonująprzepisy budowlane określające min. bezpieczeństwo użytkowanychbudynków. 1 lutego 2007 weszła w życie zharmonizowana norma EN14351-1 dla okien i drzwi. W jej skład wchodzi norma EN 13049określająca klasy bezpieczeństwa okien dachowych.

Firma FAKRO, producent okien dachowych, dba obezpieczeństwo użytkowników. Produkuje
wysokiej jakości, trwałe i bezpieczne okna dachowe. Jako pierwszawprowadziła na rynek min. okna standardowo wyposażone w szybęhartowaną, która objęta jest bezterminową gwarancją na rozbicieprzez grad. Co więcej, konstrukcja okna jest specjalnie wzmocnionadzięki czemu wszystkie okna FAKRO jako jedyne posiadają III klasębezpieczeństwa dla całego okna łącznie z szybą wg normy EN 13049.Okna dachowego FAKRO nie da się w łatwy sposób otworzyć, np.poprzez dynamiczne naciśnięcie nogą na górną, zewnętrzną częśćokna. Nie spowoduje to otwarcia skrzydła bądź wyrwania zawiasów.Kominiarz lub osoba z ekipy remontującej dach nie wpadnie przezokno, jeżeli przypadkowo nadepnie na skrzydło. Daje to gwarancjębezpiecznego użytkowania budynku.

W porównaniu z innymi oknami, okna dachowe FAKROsą skuteczniej zabezpieczone przed nieproszonymi gośćmi. Wraz zewzrostem zamożności społeczeństwa wyposażenie naszych domów stajesię coraz cenniejsze. Dlatego naturalna jest chęć ochrony swojegomajątku. Podczas naszej nieobecności włamywacze mogą spowodowaćznaczne straty. Dane statystyczne są niepokojące. Wskazują one, żewłamań coraz częściej dokonuje się przez okna dachowe. Wydarzenia wKatowicach potwierdzają, że okno dachowe może być miejscem przezktóre, nieproszony gość dostanie się do środka. W lipcu 2008ochrzczony przez media "człowiekiem - pająkiem" mężczyzna, wchodziłdo mieszkań (między innymi przez okna dachowe) i głaskał śpiącekobiety. Z pozoru zabawna sytuacja, zainspirowała nas do poruszeniatematu bezpieczeństwa okien dachowych.

Firma FAKRO dba o ochronę naszego mienia izdrowia. Można spokojnie spać wiedząc, że w dachu zamontowane sąnajbezpieczniejsze okna dachowe FAKRO odporne nie tylko na każdąpogodę. Nikt i nic cię nie zaskoczy.