Tematy miesiąca

Rewolucyjna linia pian firmy Selena - Tytan Professional O2

Selena, niekwestionowany lider rynku pian poliuretanowych w Polsce i czwarty co do wielkości producent pian poliuretanowych na świecie wprowadził do swojej oferty innowacyjne produkty z linii Tytan O2. Dzięki nowej technologii wysoka jakość idzie w parze z troską o zdrowie użytkownika.

Linia pian poliuretanowych Tytan O2 to pierwszadostępna na rynku oferta pian w nowej klasie bezpieczeństwa.Dobranie produktu do indywidualnych potrzeb nie będzie trudne, zuwagi na szeroki zakres produktowy. Obejmuje on: począwszy odnajbardziej wydajnej na świecie piany Tytan Professional O2 65poprzez piany pistoletowe i wężykowe, piany zimowe i letnie,pojemności 750 ml, 600 ml, 500 ml, 400 ml i 300 ml, pianystandardowe i wysokowydajne. Szeroka gama pian z linii Tytan O2pozwala na zastosowanie ich w różnego rodzaju pracachbudowlano-remontowych. Oprócz standardowych czynności montażowo -uszczelniających (np. wymiana okien, drzwi), poradzą sobie onetakże podczas łączenia elementów w konstrukcjach szkieletowych czywygłuszania i uszczelniania. Wielką zaletą jest szybszy processchnięcia produktu, pozwalający na obróbkę piany już po 25minutach.

Linia pian Tytan O2 została opracowana wedługnowej technologii, dzięki której udało się zablokować emisjęszkodliwej, kancerogennej substancji zwanej MDI podczas aplikacjipiany. To rozwiązanie szczególnie ważne jest dla osób na codzieńpracujących z - pianami montażowymi, które, stosując dotychczasowepiany, narażone są na podrażnienia układu oddechowego, skóry,alergie, astmę oskrzelową, które mogą prowadzić do nowotworówgórnych dróg oddechowych. Selena nie tylko dba o zdrowie swoichKlientów, ale też wychodzi naprzeciw wymogom Komisji Europejskiej,która planuje umieszczenie MDI na liście substancji szkodliwych(rakotwórczych). Lider w produkcji pian wprowadzając na rynek pianyTytan O2, oferuje swoim klientom zupełnie nowa klasębezpieczeństwa. Produkty te bezpieczne są nie tylko dla ludzi, alerównież dla środowiska naturalnego. Oznaczenie "Ozon-friendly" mówio tym, że produkt nie zawiera freonów - gazów, które przyczyniająsię do niszczenia powłoki ozonowej.

Piany wytwarzane zgodnie z Technologią O2 to nietylko kontynuacja najwyższej jakości marki Tytan Professional.Klasa pian O2 to jeszcze wyższa wydajność, niska postekspansja orazkrótszy czas utwardzania. Dodatkowo dzięki zwiększonej ilościzamkniętych komórek piany O2 posiadają jeszcze wyższą izolacyjnośćtermiczną i akustyczną.

Piany pistoletowe
Aplikacja za pomocą pistoletu gwarantuje precyzję, szybkośćstosowania i zwiększa wydajność piany, dlatego doświadczenimonterzy używają pian pistoletowych. W linii Tytan O2 dostępna jestpiana o najwyższej na rynku wydajności (do 65l) - i najniższejpostekspansji. Dodatkowo charakteryzuje ją wyjątkowa izolacyjnośćakustyczna. W przypadku piany TYTAN PROFESSIONAL O2 65 dzięki jejnowoczesnej chemicznej recepturze i zwiększonej ekspansjipoczątkowej możemy uzyskać do 40% więcej piany niż z jejodpowiedników. Z puszki o pojemności 1000 ml (z wsadem 750ml)uzyskać można aż 65 l piany.
Piany pistoletowe z linii Tytan O2 charakteryzują się doskonałąstrukturą i wysoką gęstością. Wyposażone są w innowacyjny zawórprodukowany z elastycznego propylenu (posiadającego lepsząodporność chemiczną), który nie wchodzi w reakcję z chemicznymikomponentami pian poliuretanowych.

Piany wężykowe
W asortymencie firmy Selena dostępna jest także innowacyjna,wysokowydajna piana wężykowa o cechach piany pistoletowej - TytanO2 Lexy. W przeciwieństwie do standardowych pian puszkę Tytan O2Lexy można ustawić pod dowolnym kątem. Dzięki temu łatwe staje sięmanewrowanie wężykiem i precyzyjne nałożenie produktu nawet wmiejscach trudno dostępnych, np.: w miejscu złączenia ścian isufitów, przy uszczelnianiu podbitek dachowych, nadproży. Dziękinowoczesnej chemicznej recepturze piana nie spływa z powierzchnipionowych i może być aplikowana pod różnymi kątami. Piana dostępnaw wielu rozmiarach opakowań. W zależności od tego jak dużomateriału montażowo-uszczelniającego potrzebujemy, możemy wybraćopakowanie, którego wydajność w m³ to odpowiednio 60l, 50l, 40l,30l i 20l.
W skład linii Tytan O2 wchodzi również piana wężykowa TytanProfessional O2 rekomendowana do uszczelnień wymagającychdoskonałych właściwości wypełniających i wysokiej trwałości. Pianajest odporna na pleśnie i grzyby oraz na działanie wysokich iniskich temperatur (od -60ºC do +100ºC). Po utwardzeniu pianę możnaciąć, piaskować, gipsować lub malować. Wysokiej jakości pianamontażowa Tytan Professional O2 jest produkowana zgodnie z normąISO 9001: 2000. Produkt został wyposażony w zawory znaczniezmniejszające ryzyko niedrożności i zwiększające szczelnośćgazu.

W linii pian Tytan O2 także majsterkowiczznajdzie cos dla siebie. Tytan Euro-Line O2 to dobrej jakości pianawężykowa o najlepszej relacji jakości do ceny. Doskonała dowszelkiego typu uszczelnień niespecjalistycznych, jest gotowym doużycia produktem, który utwardza się pod wpływem wilgoci.Rekomendowana do szerokiej gamy zastosowań w budownictwie, takichjak: montowanie, uszczelnianie, wypełnianie, izolowanie.

Szeroka gama produktów linii pian Tytan O2stanowi kompleksowa ofertę pian w nowej klasie bezpieczeństwa.Zarówno domowy majsterkowicz, jak i profesjonalny wykonawca znajdątu coś dla siebie.

Producent: Selena SA, www.selena.pl infolinia 0 801 350500