Tematy miesiąca

ROCKWOOL – Nowości, które ciepło powitasz!

Wysokie rachunki w sezonie grzewczym i brak komfortu cieplnego zarówno podczas upałów, jak i mrozów, to wynik niewłaściwej izolacji budynku. Dotyczy to w szczególności poddaszy, przez które może uciekać nawet do 30% ciepła. Odpowiednio dobrany rodzaj i grubość izolacji ze skalnej wełny ROCKWOOL na poddaszu wpływa na zminimalizowanie strat ciepła, czyli obniżenie rachunków za ogrzewanie. Planując prace związane z ociepleniem poddasza, każdy z inwestorów zadaje sobie pytanie, jaki produkt i o jakiej grubości zastosować? Który z dostępnych produktów będzie najlepiej spełniał jego oczekiwania? Mnogość produktów, dostępnych na rynku, o różnych parametrach jakościowych i termicznych może sprawić problem w doborze odpowiedniego rozwiązania nawet dobrze wyedukowanym inwestorom.

plus_rolka_rockwool_biel.jpg

Wysokie rachunki wsezonie grzewczym i brak komfortu cieplnego zarówno podczas upałów, jak imrozów, to wynik niewłaściwej izolacji budynku. Dotyczy to w szczególnościpoddaszy, przez które może uciekać nawet do 30% ciepła.

Odpowiednio dobranyrodzaj i grubość izolacji ze skalnej wełny ROCKWOOL na poddaszu wpływa nazminimalizowanie strat ciepła, czyli obniżenie rachunków za ogrzewanie. Planującprace związane z ociepleniem poddasza, każdy z inwestorów zadaje sobie pytanie, jaki produkt i o jakiej grubości zastosować? Który z dostępnych produktówbędzie najlepiej spełniał jego oczekiwania? Mnogość produktów, dostępnych narynku, o różnych parametrach jakościowych i termicznych może sprawić problem wdoborze odpowiedniego rozwiązania nawet dobrze wyedukowanym inwestorom.

NOWA LIGA IZOLACJI

Wychodząc naprzeciwoczekiwaniom klientów ROCKWOOL wprowadził nową, kompleksową ofertę izolacji poddaszyi ścian działowych. Głównym celem wprowadzenia nowych produktów było dostarczenieklientom szerokiej i kompleksowej gamy rozwiązań o najwyższych parametrachjakościowych w swoich kategoriach, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Oferta została podzielonana 3 kategorie jakościowe, które zostały rozróżnione kolorami opakowań oraznazwami kategorii. Produkty o dobrych parametrach jakościowych - płyty UNIROCKi rolki MULTIROCK ROLL - zapakowane są w przeźroczyste folie. Produkty o bardzodobrych parametrach (zapakowane w białą folię z dopiskiem PLUS) reprezentują ROCKMINPLUS i MEGAROCK PLUS. Dla najbardziej wymagających klientów przewidziano wełnyz „najwyższej półki” (produkty zapakowane w czerwoną folię z dopiskiem SUPER)SUPERROCK i TOPROCK SUPER. Ofertę uzupełnia produkt dedykowany do izolacjiakustycznej ścian działowych ROCKTON, wyróżniony kolorem granatowym i symbolemgłośnika na opakowaniu. Dodatkowo, aby ułatwić dobór, dostępne na rynkuprodukty do ocieplenia poddaszy i ścian działowych pogrupowaliśmy pod względemwspółczynnika przewodzenia ciepła λ na przedziały efektywności izolacyjnej.Następnie przyporządkowaliśmy produkty ROCKWOOL do tych przedziałów. Dziękizastosowaniu kategorii jakościowych oraz przedziałów efektywności izolacyjnejkażdy inwestor bez specjalistycznej wiedzy, w prosty i intuicyjny sposóbznajdzie najlepsze dla siebie rozwiązanie. Nowe produkty wyróżnia nie tylkokompleksowość i wysoka jakość. ROCKWOOL postawił na nowy system pakowaniapróżniowego: paczki zawierają więcej wełny, co znacznie ułatwia transport iskładowanie produktów na budowie. Produkty pakowane są w nowe, wzmocnione ilepsze folie, co zabezpiecza je przed uszkodzeniami w trakcie transportu iskładowania.

ROCKWOOL. Więcej niż skała! Nowe produkty do izolacji poddaszy i ściandziałowych podobnie jak wszystkie produkty ze skalnej wełny mineralnej sąniepalne i stanowią pasywną ochronę przeciwpożarową budynku (klasa reakcji naogień A1), chronią przed hałasem, są w pełni naturalne i przyjazne środowisku orazdają gwarancję oszczędności. Jednorazowa inwestycja służy latami i znacznie zmniejszarachunki za ogrzewanie, dodatkowo podnosząc wartość nieruchomości na rynku wtórnym.

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE

Ochrona w warunkachekstremalnych. Cechą wszystkich produktów izolacyjnych ROCKWOOL jestniepalność, potwierdzona Euroklasą A1. Izolacje ROCKWOOL nie tylko nierozprzestrzeniają ognia, ale również nie wydzielają toksycznego dymu, dającdodatkowy czas na przeprowadzenie ewentualnej akcji ewakuacyjnej w przypadku pożaru.

KOMFORT AKUSTYCZNY

Ochrona przed hałasem.Ocieplenie ROCKWOOL zapewnia doskonałą izolację akustyczną pomieszczeń.Prawidłowo zastosowane produkty ROCKWOOL chronią wnętrze domu przedniechcianymi dźwiękami, gwarantując spokój i ciszę Tobie i Twojej rodzinie.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Naturalne właściwości.Skalna wełna mineralna ROCKWOOL jest wytwarzana z naturalnych skał, takich jakbazalt i gabro. Dzięki temu może być z łatwością poddana recyklingowi.Zastosowanie izolacji ROCKWOOL pozwala również ograniczyć emisję CO2 dziękizmniejszaniu zużycia energii na ogrzewanie lub chłodzenie w Twoim domu.

PEWNA INWESTYCJA

Jakość na lata. Skalnawełna mineralna ROCKWOOL to jednorazowa inwestycja, która szybko się zwraca.Energooszczędna izolacja ROCKWOOL pozwala zmniejszyć miesięczne rachunki zaogrzewanie, a dodatkowo podnosi wartość Twojego domu, gdy zdecydujesz się na jegosprzedaż

Wsparcie techniczne ROCKWOOL Polska. Kluczem do odpowiedniegoocieplenia budynku jest przede wszystkim wybór wysokiej jakości produktów.Równie ważne jest jednak właściwe ich zastosowanie, dlatego oferujemy Państwu wsparciedziału doradztwa technicznego firmy ROCKWOOL Polska. Jego pracownicy podzieląsię profesjonalną wiedzą dotyczącą izolacji ze skalnej wełny mineralnej, nakażdym etapie inwestycji i pomogą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania.