Tematy miesiąca

Ściany i sufity - równe i gładkie. Gładź gipsowa Knauf Uniglatt

Na rynku można znaleźć obecnie szeroką ofertę materiałów do wykańczania powierzchni ścian i sufitów, w tym tapety, glazurę, czy farby strukturalne. Niezmiennym powodzeniem cieszą się jednak w dalszym ciągu równe i gładkie powierzchnie.

salon.jpg

Powierzchnie takie uzyskać można, stosując gładźgipsową UNIGLATT, i to na rozmaitych podłożach. Produkt ten pozwalawyrównać i wygładzić tynki cementowe lub cementowo-wapienne w nowymi w remontowanym domu lub mieszkaniu. Przy pomocy UNIGLATT-uperfekcjoniści mogą wygładzać tynki gipsowe lub maskowaćniedoskonałości ich wykonania. Położenie UNIGLATT-u na grubośćokoło 3mm na równych, betonowych powierzchniach prefabrykatów niewymaga wcześniejszego tynkowania i w zasadzie zastępujecienkowarstwowy tynk, przyspieszając proces realizacji inwestycji.UNIGLATT sprawdza się też doskonale do szpachlowania całychpowierzchni ścian i sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych,dzięki czemu można uzyskać efekt otynkowanych ścian.

ZASTOSOWANIE gładzi gipsowej UNIGLATT w skrócie:

• Jako gładź do wygładzania powierzchni ścian i sufitówwykonanych z:

- tynków cementowych
- tynków cementowo-wapiennych
- tynków gipsowych.

• Jako tynk cienkowarstwowy bezpośrednio na równe, betonoweelementy prefabrykowane.

• Jako szpachla do szpachlowania całych powierzchni ścian isufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych.

PRODUKT - UNIGLATT to gładź gipsowa wyprodukowana nabazie gipsu z dodatkiem środków modyfikujących według innowacyjnejreceptury i przetestowana przez profesjonalne ekipy wykonawcze. Wopinii profesjonalistów jest:

• plastyczna
• super przyczepna
• łatwa w obróbce i szlifowaniu
• doskonała do wygładzania powierzchni ścian i sufitów.

TECHNOLOGIA WYKONANIA

Krok pierwszy - przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być suche i czyste. Zaleca sięzastosowanie środka gruntującego Tiefengrund w przypadku tynkówgipsowych i płyt gipsowo-kartonowych lub Betokontaktu w przypadkubetonowych elementów prefabrykowanych. Tynki cementowe icementowo-wapienne nie wymagają gruntowania.

Krok drugi - przygotowanie produktu

Mieszankę wsypujemy powoli do wody (ok. 11 l na20 kg), odczekujemy 3-5 min., a następnie mieszamy mieszadłemwolnoobrotowym aż do uzyskania jednorodnej masy o konsystencjigęstej śmietany. Tak przygotowana mieszankę należy zużyć w ciąguokoło 60 min.

Krok trzeci - nakładanie zaprawy

Zaprawę naciągamy za pomocą nierdzewnej pacy nagrubość do 3 mm, silnie dociskając ją do podłoża. Po całkowitymwyschnięciu zaprawy po około 24 godz. możemy nakładać kolejnąwarstwę, o ile wymaga tego jeszcze wyrównanie powierzchni.

Krok czwarty - szlifowanie

Powierzchnie pokryte UNIGLATT'em szlifujemy po całkowitymwyschnięciu ostatniej warstwy.

W efekcie końcowym uzyskujemy ściany i sufity równe i gładkie,tworzące doskonałe podłoże pod farby białe lub w innym, dowolnymkolorze.