Tematy miesiąca

SoudaFoam - profesjonalna pianka

Soudafoam EXTRA 66% to najnowsza na polskim rynku pianka pistoletowa firmy SOUDAL, przeznaczona nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla szerokiej rzeszy klientów, samodzielnie przeprowadzających w swoich domach naprawy i modernizacje różnych instalacji. Wysokowydajna i niskorozprężna formuła Extra 66% znana jest już polskim klientom z pianki wężykowej. Nowa puszka pistoletowa o pojemności 500 ml, dzięki praktycznemu złączu CLICK umożliwia bezpieczną i precyzyjną aplikację, nawet mało wprawnym użytkownikom.

suda.jpg

Dla profesjonalistów i dlamajsterkowiczów
Soudafoam EXTRA 66% przeznaczona jest do wszelkich prac montażowychekip ogólnobudowlanych, montażystów sanitarnych, elektryków, atakże majsterkowiczów. Nowy produkt oferowany jest w specjalnychzestawach zawierających 5 puszek pianki, płyn czyszczący do piankii pistoletów oraz pistolet ze złączem CLICK. Dzięki wysokowydajnejformule pianki, lekki i poręczny zestaw EX-TRA BOX z powodzeniemzastępuje karton standardowej pianki wężykowej, a zawarty wzestawie pistolet umożliwia pracę nie tylko z pianką EXTRA 66%, alei z innymi puszkami ze złączem bagnetowym CLICK.
Użycie pistoletu czyni pracę łatwą, ekonomiczną i bezpieczną,aplikacja jest bowiem precyzyjna, a użytkownik w każdej chwili możezrobić przerwę, nie obawiając się, że utwardzająca się piankazablokuje wężyk lub zawór puszki. Dzięki formule niskorozprężnejłatwo ocenić potrzebną ilość pianki i dozować tylko tyle, ile jestniezbędne - nie ma więc problemów z późniejszym obcinaniem iodrzucaniem naddatków. Po zakończeniu pracy i zablokowaniu śrubyregulacyjnej, pistolet z nakręconą puszką może być bez problemuprzechowywany aż do następnego użycia. Wymiana opróżnionegoopakowania trwa zaledwie kilka sekund - nie ma problemów z ucieczkągazu spieniającego i niewykorzystaniem części zawartości puszki, coczasami zdarzało się przy korzystaniu z dużych opakowań piankiwężykowej. Mała pojemność puszki jest zresztą dla użytkownikadodatkowym atutem nowego produktu. Niewielkie wymiary zestawupistolet-puszka umożliwiają aplikację pianki w trudno dostępnychmiejscach, np. w przepustach rurowych i kablowych, podbitkachdachowych, przy izolacji elementów instalacji sanitarnych ielektrycznych, itp.

System Click & Fix
Opatentowany przez Soudal system CLICK oferowany był dotychczasprzede wszystkim profesjonalnym montażystom stolarki budowlanej.Dla nich czas bezawaryjnej pracy i łatwość wymiany puszki są bardzoważne. Aby perfekcyjnie zamocować piankę, wystarczy przekręcićpuszkę w gnieździe pistoletu zaledwie o jedną czwartą obrotu.Ponadto podczas nakręcania puszki na pistolet w ogóle nie dochodzido otwarcia zaworu pianki i niekontrolowanego wypływu zawartości.Pierścień mocujący wykonany jest z gładkiego tworzywa sztucznego,które w razie zabrudzenia łatwo daje się oczyścić z resztek pianki,nawet bez użycia płynów czyszczących. System Click & Fixzapewnia wygodę stosowania i maksymalne wykorzystanie piankizawartej w puszce, a użytkownicy pianki oszczędzają czas iprzedłużają żywotność pistoletów aplikacyjnych. Za swojeekonomiczne i ergonomiczne zalety system CLICK został nagrodzonyzłotym medalem europejskim BCC.

Właściwości Soudafoam EXTRA 66%
Pianka EX-TRA 66% charakteryzuje się krótkim czasem utwardza-nia(ok. 30 minut dla warkocza o średnicy 3 cm) i przedłużonym do 15miesięcy okresem przydatności do użycia. Wysokowydajna formułaumożliwia uzyskanie do 65 l rozprężonej pianki z 1 l produktu. Odinnych pianek montażowych odróżnia ją również szary kolor(beton).