Tematy miesiąca

Stwórz sobie enklawę prywatności

Choć staramy się być ludźmi otwartymi i towarzyskimi, od czasu do czasu potrzebujemy też odrobiny prywatności. Szczególnie we własnym ogrodzie, gdy zapraszamy znajomych na grilla, gdy chcemy w spokoju poczytać książkę, czy gdy chcemy ukryć przed przechodniami nasz kompostownik.

zenturo_low.jpg

Choć staramy się być ludźmi otwartymi i towarzyskimi, od czasu do czasupotrzebujemy też odrobiny prywatności. Szczególnie we własnym ogrodzie, gdyzapraszamy znajomych na grilla, gdy chcemy w spokoju poczytać książkę czy gdy chcemy ukryćprzed przechodniami nasz kompostownik.

Dzięki produktom Betafence, o tę prywatność możesz zadbać na kilkasposobów:

1. Wypełniając zamontowane już ogrodzenie z panelilub siatki przesłonami (z tworzywa sztucznego lub drewna)

2. Stawiającnowatorskie ogrodzenie Zenturo, uzupełnione częściowo lub w całości pikselamilub taśmą

3. Budującz paneli Zenturo Super murek, wypełniony dowolnym materiałem

4. Instalującw ogrodzie murki gabionowe z siatek zgrzewanych

5. Czy wreszcie, sadząc dookoła ogrodzenia roślinypnące, które – rozrastając się – naturalnie przesłonią widok.

1. Przesłony na istniającym ogrodzeniu

Systemy panelowe Bekafor Classic i Nylofor łatwo przesłonić używająclistew z tworzywa sztucznego Nevada, dostępnych w kolorze zielonym,antracytowym i imitacji drewna. Listwy Nevada wsuwa się pionowo w panele imocuje klipsami do listew poziomych wsuwanych w przegięcia. Dla systemu Bekafor Classic dostępne też są przesłony wykonane znaturalnego drewna - Bekafor Collfort.   Panele Nylofor płaskie (2D, 2D Super i F) oraz siatki zgrzewane iplecione można wypełniać taśmą z tworzywa sztucznego w kilku kolorach,przeplatając ją przez oczka w pionie i poziomie.

2. Ogrodzenie Zenturo

To bardzo kreatywne narzędzie kształtowania przestrzeni. Panele zprętów stalowych zgrzewanych naprzemiennie tworzą dwa (Zenturo) lub trzy(Zenturo Super) rodzaje oczek. Oczka te można wypełniać pikselami –prostokątami i kwadratami z tworzywa sztucznego w kolorze zielonym lubantracytowym – tworząc niepowtarzalne wzory na ogrodzeniu.
Panele można też przesłaniać taśmą Flexo (tworzywo sztuczne) lub Perfo(blacha nierdzewna), zostawiając wolne przestrzenie lub całkowicie zasłaniającwidok.

3. Murek z paneli Zenturo Super

By utworzyć w ogrodzie kącik na grilla lub spokojny zakątek doodpoczyku, najlepiej postawić murek z paneli Zenturo Super. Do jego wypełnienianadaje się wiele różnorodnych materiałów, od zwykłego kruszonego kamienia,poprzez fragmenty bazaltowe czy otoczaki, aż po tak powszechne w ogrodzie pnie,gałęzie lub liście.

Przy małych średnicach materiału wypełniającego dobrze jest większeoczka paneli przesłonić pikselami lub taśmą.

4. Murki gabionowe

Konstrukcje gabionowe znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwieindywidualnym. Poza bardzo oryginalnymi kamiennymi mebelkami czy mostkami, wogrodzie można również postawić ściankę wykonaną z koszy gabionowych iwypełnioną kamieniem łupanym.

Doda ona otoczeniu nie tylko naturalnego wyglądu, ale równieżskutecznie wyciszy hałas dochodzący z gwarnej ulicy.

5.„Żyjące” ogrodzenie

Najprostszą, najbardziej naturalną metodą uzyskania prywatności jestobsadzenie ogrodzenia roślinami pnącymi (bluszczem, różą pnącą). Taka przesłonabędzie się dopasowywać kolorystycznie do aktualnej pory roku (zielenie –wiosną, żółcie i brązy – jesienią), dodatkowo też zadba o czystość naszegopowietrza (zielone rosliny pochłoną część zanieczyszczeń).