Tematy miesiąca

System ISOVER VARIO - dach szczelny zimą i oddychający latem

SYSTEM ISOVER VARIO to oddychający (opór dyfuzji pary wodnej MU1), reagujący na zmieniające się warunki klimatyczne system, zapewniający w każdym domu doskonały mikroklimat wewnątrz pomieszczeń, zdrowie mieszkańców i - co niesłychanie ważne - znaczną oszczędność energii.

vario.jpg

Z myślą o ociepleniu domów zapewniającym maksymalny komfort ichmieszkańcom firma Saint-Gobain Isover Polska wprowadziła na rynekSYSTEM ISOVER VARIO - jedyny dostępny w Polsce system zapewniającyoptymalną temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach, przeznaczonym.in. do izolacji dachów skośnych, domów wykonanych w konstrukcjiszkieletowej, a przede wszystkim do domów energooszczędnych.Rozwiązanie zalecane jest do stosowania w budynkach nowopowstających, jak również istniejących, poddawanychrenowacji.

SYSTEM ISOVER VARIO to oddychający (opór dyfuzji pary wodnejMU1), reagujący na zmieniające się warunki klimatyczne system,zapewniający w każdym domu doskonały mikroklimat wewnątrzpomieszczeń, zdrowie mieszkańców i - co niesłychanie ważne -znaczną oszczędność energii.

Energooszczędność rozwiązania uzyskuje się dzięki niezwykłejdbałości o unikanie ubytków ciepła nie tylko na całej ocieplanejpowierzchni, ale także na łączeniach, które przy tradycyjnychrozwiązaniach rodzą największe ryzyko rozszczelnień. Taśmy oodpowiednich parametrach i materiał uszczelniający tworzą wraz zfolią całość, która nie ma słabych punktów, oczywiście przystarannym montażu z uwzględnieniem wskazówek producenta. To przełomna rynku paroizolacji, kompletny inteligentny system zapewniającyidealną szczelność i niezmienne parametry na długie lata -gwarantujący doskonałą elastyczność i wytrzymałość nauszkodzenia.

Jak to działa?

Inteligentna paraizolacja ISOVER Vario KM Duplex powstrzymujeprzenikanie wilgoci do warstw dachu w okresie zimowym, zaś latempozwala na odprowadzenie z konstrukcji wilgoci, która wskutekoddziaływania ciepła może swobodnie przedostać się doatmosfery.
Dzięki temu zagwarantowane jest osuszenie zawilgoconych elementówkonstrukcyjnych oraz materiału termoizolacyjnego, co w efekciepowoduje zwiększenie żywotności tych materiałów, jak równieżprzeciwdziała degradacji ich parametrów termoizolacyjnych.

Z czego składa się system?

W skład systemu wchodzą najlepsze produkty do ocieplania,ochrony przed wilgocią oraz uszczelniania:

VARIO KM Duplex
Wzmocniona, aktywnie oddychająca inteligentna folia paroizolacyjnaze zmiennym oporem dyfuzyjnym sd 0,3-5 m. Charakteryzuje się bardzodużą wytrzymałością na rozerwanie. Specjalne oznakowanie liniistyk/nakładka oraz nadrukowana kratka o wymiarach 10x10 cm ułatwiamontaż i przycinanie.
VARIO DS
Materiał uszczelniający w poręcznej tubie, bez rozpuszczalnika,wytrzymały na rozerwanie, do wykonania wszystkich połączeń doelementów konstrukcyjnych, np. ściany szczytowej, okien, drzwiitp.
VARIO KB1
Szeroka jednostronna taśma klejąca o bardzo dużej sile klejenia.Specjalnie opracowana dla pewnego i hermetycznego zaklejania stykówVARIO KM Duplex.
VARIO Multitape
Jednostronna taśma klejąca o unikatowej elastyczności,rozciągliwości oraz bardzo dużej sile klejenia - idealnerozwiązanie dla hermetycznego wykonywania kłopotliwych połączeń naprzejściach, np. kabli, rur itp.
Super-Mata
Najlepszy produkt do izolacji termicznej i akustycznej dachówskośnych pomiędzy krokwiami, poddaszy użytkowych i nieużytkowych,podłóg i stropów drewnianych pomiędzy legarami i drewnianejkonstrukcji szkieletowej. Mata z wełny mineralnej otrzymanej zwłókien szklanych o najwyższych właściwościach izolacyjnych(współczynnik przewodzenia ciepła: λD=0,033 W/mK). Włóknojest elastyczne, produkt poddaje się kompresji, a zarazem madoskonałe właściwości mechaniczne. Super-Mata jest niepalna(klasyfikacja ogniowa: A1) i łatwa w montażu - bez sznurkowaniautrzymuje się między krokwiami.

Zalety dla projektantów i wykonawców:
• parametrypotwierdzone badaniami,
• zgodność z normą PN-EN13984,
• posiada certyfikat CE,
• dzięki jedynemu na rynku rozwiązaniu systemowemu znacznaoszczędność czasu i kosztów na placu budowy,
• uniwersalność zastosowań, również dla szczelnych pokryć dachowych(bitum, metal),
• do budynków nowo wznoszonych oraz poddawanych renowacji,
• produkt nadający się do recyklingu, neutralny dla wody gruntoweji produktów żywnościowych.

Zalety dla inwestorów:
• komfort mieszkania dzięki aktywnie oddychającej i regulującejwilgotność inteligentnej paroizolacji,
• zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń,
• znaczna oszczędność energii,
• pewne zabezpieczenie przed wilgocią - zapobieganie przeduszkodzeniami elementów konstrukcyjnych,
• zmienny opór dyfuzyjny w celu zapewnienia wysuszenia konstrukcji,co przedłuża jej żywotność,
• dzięki swojej unikatowej budowie szczelne zabezpieczenie przednieprzyjemnymi zapachami z zewnątrz budynku.


www.isover.pl


KONKURS

Ciepły dach za darmo z Isover

Od 12 listopada rusza konkurs "zVARIOwany dach ISOVER, czylijak ociepliłem dach w moim domu". Ma on za zadanie propagowaćużywanie najwyższej jakości materiałów do ocieplania dachów. Dlanajbardziej pomysłowych producent przewidział zwrot kosztówmateriału. Część konkursu skierowana jest także do internautów idystrybutorów. Zakończenie konkursu w lutym 2008 r.

Akcja ISOVER Polska - lidera na rynku izolacji, adresowana jestdo inwestorów indywidualnych, którzy mają zamiar ocieplić conajmniej 100 m2 dachu stosując system ISOVER VARIO z Super-Matą.Oceniane będą zdjęcia i zapiski dotyczące prac instalacyjnych.Bardziej liczy się pomysłowość w podejściu do tematu relacji zocieplenia domów, niż techniczne wyjaśnienia. Konkurs przewidzianyjest dla właścicieli lub mieszkańców ocieplonych domów. Warunkiemjest przedstawienie faktury zakupu materiałów na własne nazwiskolub na podwykonawcę. Nagrodą dla 2 najlepszych foto-relacji jestzwrot kosztów zakupionych materiałów ISOVER na podstawieprzedstawionych faktur, w kwocie do 10 000 PLN na każdego zwygranych. Organizator oczekuje na relacje do 25 lutego 2008.

W celu promowania najlepszych rozwiązań do ocieplania dachówskośnych, ISOVER Polska przygotował także cześć konkursu dlainternautów. Zgłoszone do konkursu relacje z ocieplania dachów będąumieszczane na stronie internetowej www.isover.pl/konkurs. Dlainternautów, którzy zagłosują na prace konkursowe czeka do wygrania10 odtwarzaczy MP4 oraz firmowe gadżety.