Tematy miesiąca

System VELUX w całym domu

VELUX oferuje swoim Klientom kompleksową ofertę produktów, stwarzając lepsze warunki życia pod dachem, zarówno skośnym jak i płaskim. Oferta VELUX jest bardzo szeroka, w zależności od potrzeb, a także sytuacji architektonicznej, każdy Klient może znaleźć odpowiedni dla siebie produkt.

fotointro.jpg

VELUX oferuje swoim Klientom kompleksową ofertęproduktów, stwarzając lepsze warunki życia pod dachem, zarównoskośnym jak i płaskim. Oferta VELUX jest bardzo szeroka, wzależności od potrzeb, a także sytuacji architektonicznej, każdyKlient może znaleźć odpowiedni dla siebie produkt.

System VELUX to pełna oferta produktów do Twojego domu.

Standard

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem na poddaszu są oknaobrotowe. Okna VELUX GZL to połączenie jakości VELUX zwyjątkowo przystępną ceną. Wyróżnia je sposób otwierania - modelten jest dostępny w dwóch wersjach z klamkę zamocowaną w dolnejczęści okna lub uchwytem otwierającym w górnej, który sprawdzi siędoskonale, jeśli okno zostanie zainstalowane na standardowejwysokości.

Okno VELUX GZL wykonano z wysokiej jakości drewna sosnowego.

Klamka na dole znajdzie zastosowanie równieżwszędzie tam, gdzie ze względu na wysoką ściankę kolankowąumieszczenie okna na optymalnej wysokości jest utrudnione. Ramaokna jest wykonana z klejonego warstwowo drewna sosnowego. Oknojest wyposażone w moduł wentylacyjny pozwalający na wymianępowietrza bez potrzeby otwierania oraz w energooszczędny pakietszybowy.

Komfort

VELUX ma w swojej ofercie również bardziejzaawansowane technologicznie produkty, które oprócz podstawowychfunkcji okien do poddaszy, mają wiele dodatkowych zalet.

Okno obrotowe VELUX GGU ze względuna swoją wyjątkową odporność i łatwość konserwacji jest szczególniepolecane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności typu kuchnie iłazienki. Specjalna konstrukcja - rdzeń drewniany pokrywanyciśnieniowo warstwą poliuretanu pomalowanego na biało - gwarantujewyjątkową wytrzymałość.

Okna VELUX wykonane z drewna pokrywanego poliuretanem sąszczególnie polecane do wilgotnych pomieszczeń.

Wyposażone jest w klapę wentylacyjną z filtrem,przez którą w ciągu godziny może dostać się do pomieszczenia nawetdo 49 m3 powietrza. Wbudowany filtr powietrza zapobiegaprzedostawaniu się do pomieszczeń kurzu, piasku pyłków roślinnychczy owadów. Okno można obrócić o 180o i zablokować wpozycji do mycia.

Dowolne okno VELUX można swobodnie umyć od wewnątrz.

Bardziej wymagający użytkownicy mogą wybraćjeden z czterech modeli okien uchylno-obrotowych z podwójnymsystemem otwierania. W tych typach okien klamka w dolnej częściokna pozwala unieść całe skrzydło: w VELUX GHL i VELUXGHU do kąta 30o, a w VELUX GPL iGPU do kąta 45o. Uchwyt u góry skrzydła -zintegrowany z modułem wentylacyjnym - służy do otwierania okna wtradycyjny sposób, korzystając z zawiasów obrotowych zamocowanych wpołowie wysokości okna. Okna VELUX GPL i GPU posiadają dodatkowąmożliwość bezstopniowego unoszenia skrzydła w trakcie korzystania zfunkcji uchylnej. Okno VELUX GPU i GHU przeznaczone są doinstalowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, gdyż mataką samą konstrukcję jak wyżej wymienione okno VELUX GGU.

Przez okna uchylno-obrotowe VELUX GHL, GPL, GHU, GPU możnaswobodnie wyglądać, jeśli zostanie zainstalowane na właściwejwysokości /dolna krawędź ok. 90 cm od podłogi/

VELUX posiada w swojej ofercie również okna,które umożliwiają swobodne wyjście na dach, w razie ewakuacji lubczynności konserwacyjnych. Okno wyłazowe GXLwyposażone jest w efektywną klapę wentylacyjną z filtrem powietrzaoraz zamontowany w górnej części skrzydła okiennego siłownikgazowy, który ułatwia otwieranie na lewą lub prawa stronę. Innerozwiązanie to okno ewakuacyjne VELUX GTL, które ponaciśnięciu dźwigni, otworzy się do góry automatycznie do kąta70o.

Okno VELUX GXL umożliwia swobodne wyjście na dach

W we wszystkich typach okien z tej kategoriimożna zastosować elektryczny system otwierania, czujnik deszczuautomatycznie zamykający okno w trakcie opadów i elektryczneakcesoria przeciwsłoneczne. System elektrycznyio-homecontrol działa na zasadzie fal radiowych, dlategomożna sterować oknami z dowolnego miejsca w domu. System jestkompatybilny z produktami innych producentów: Hörmann, Somfy, AssaAbloy, Honeywell.

Za pomocą pilota io-homecontrol można sterować nawet 200produktami: oknami połaciowymi, bramą garażową i wjazdową,roletami, oświetleniem.

VELUX posiada w swojej ofercie bardzoszeroką gamę akcesoriów, które pozwalają kontrolować światło iciepło na poddaszu. Proste i zarazem efektowne rozwiązanie stanowiroleta z półprzepuszczalnego materiału, która zapewnia prywatnośćoraz podstawową ochronę przed słońcem i ciepłem. Najlepszą ochronęprzed nadmiarem lub utratą ciepła, dzięki specjalnej aluminiowejpowłoce, zapewnia roleta zaciemniająca. Stanowi ona idealnerozwiązanie, jeśli chcemy by wnętrze było całkowicie zaciemnionenawet, gdy świeci słońce. Roleta plisowana jest najbardziejdekoracyjna spośród wszystkich akcesoriów. Dostępna w wielupięknych kolorach i różnorodnych tkaninach, idealnie nadaje się dosalonów i pokoi dziennych.

Roleta plisowaną można zatrzymać w dowolnej pozycji na oknie,dzięki unikalnej bez kasetowej konstrukcji.

Żaluzja to najbardziej klastyczny sposóbkontrolowania zarówno intensywności, jak i kierunku światła. Jejkonstrukcja oraz rodzaj zastosowanego aluminium powoduje, żeidealnie nadają się do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności,takich jak kuchnie lub łazienki. Wszystkimi akcesoriami operowaćręcznie lub mogą być sterowane elektrycznie za pomocą pilota.Nowością na rynku są akcesoria zasilane energią słoneczną.
W ofercie VELUX dostępne są również akcesoria zewnętrzne jakmarkiza, która chroni poddasze przed przegrzewaniem w lecie lubroleta zewnętrzna - gwarantująca całkowite zaciemnienie, redukcjęhałasu i strat ciepła w zimie.

Markizy chronią poddasze przed upalnym słońcem, odbijają jegopromienie zanim dotrą one do szyby.

Światło wszędzie

Oprócz klasycznych okien połaciowych VELUX oferuje wielerozwiązań umożliwiających doświetlenie pomieszczeń.

Okna VELUX można łączyć w dowolne zestawy dzięki specjalnymkołnierzom uszczelniającym.

System doświetleń do płaskichdachów VELUXjest przeznaczony do montażu wdachach o nachyleniu od 0 do 15 stopni. W skład zestawu wchodzą:okno obrotowe drewniane z klapą wentylacyjną oraz szybą bezpiecznąVELUX GGL, drewniana izolowana podstawa nachylona pod kątem19o, specjalnie wyprofilowany kołnierz uszczelniający.Instalacja jest niekłopotliwa i można ją wykonać na każdym etapiewykończenia.

Okna VELUX można zainstalować nawet w płaskim dachu.

Uniwersalne rozwiązanie do ciemnych łazienek lubkorytarzy położonych na ostatniej kondygnacji to świetliktunelowyVELUX. Za dnia oszczędzamy energię,bo pomieszczenie oświetlone jest światłem dziennym, doprowadzonympoprzez specjalnie zaprojektowany tunel prowadzący od dachu budynkudo jego sufitu. Produkt występuje on w dwóch wersjach, jakoelastyczna harmonijka lub sztywny element. Instalujemy go w dachacho nachyleniu od 15o do 60o. Świetlik składasię z kołnierza uszczelniającego zintegrowanego z szybą w płaskiejramie, który montuje się w dachu tunelu światłonośnego o średnicy35 cm, zestawu rozpraszającego światło i sufitowego elementuwykończeniowego postaci pierścienia. W nocy świetlik może zamienićsię w plafon, jeśli wyposażymy go w zestaw oświetleniaelektrycznego.

Świetlik tunelowy VELUX do doskonałe rozwiązanie do ciemnejłazienki na poddaszu.

Oszczędność energii

VELUX dba o to, aby oferowane produkty byłyekonomiczne w użytkowaniu. Wszystkie okna VELUX są wyposażone wnajlepszej jakości pakiety szybowe, które charakteryzują się bardzodobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Ponadto oferuje swoimKlientom kolektory słoneczne VELUX, które służą dopodgrzewania wody: użytkowej, w basenach kąpielowych i wspieraniaogrzewania.

Kolektory VELUX są doskonałym sposobem na oszczędność energii iredukcję kosztów utrzymania domu.

W nowej generacji kolektorów VELUX CLI obudowęwykonano z aluminium i wyprofilowano ją w sposób umożliwiającymontaż bezpośrednio w konstrukcji dachu bez dodatkowych kątowników.W celu uzyskania lepszych parametrów izolacyjnych zastosowano wełnęmineralną o dużej gęstości. Miedziany absorber z wysoce selektywnympokryciem powierzchni daje kolektorowi nadzwyczajnie wysokąsprawność, który osiąga aż 95 % współczynnik pochłaniania energii.Kolektory montowane są przy użyciu standardowych kołnierzyuszczelniających VELUX, są dostępne w czterech rozmiarach, co dajemożliwość łączenia ich w zestawy z oknami do poddaszy zapewniającatrakcyjną wizualnie architekturę skośnego dachu. Kompatybilne zkażdym systemem grzewczym, pokrywają do 70 % zapotrzebowania naciepłą wodę. Wykonane z najwyższej jakości materiałów są produktemcertyfikowanym przez CEN oraz Solar Keymark.

Produkty VELUX charakteryzują się najwyższą jakością. VELUXudziela 10-letniej gwarancji.

Więcej informacji na temat produktów VELUX można znaleźć nastronie internetowej www.velux.pl