Tematy miesiąca

Systemy solarne Roto Sunroof – energia słoneczna dla Ciebie!

Dynamiczny wzrost kosztów energii, to efekt wyczerpujących się światowych zasobów gazu i ropy naftowej. Energia odnawialna jest bezpłatna, przyjazna środowisku i pewna na przyszłość. Systemy solarne Roto Sunroof pozwalają oszczędzać energię, a co za tym idzie zmniejszać wydatki z domowego budżetu. Jako systemy zintegrowane z dachem, przekonują wzornictwem i wysoką wydajnością. Kolektory Roto odporne są na ekstremalne warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne, dzięki zastosowaniu szkła hartowanego i unikalnej konstrukcji kołnierza uszczelniającego. Ponadto, system „Steamback” chroni kolektory przed przegrzaniem, co wydłuża ich żywotność. Na kolektory Roto udzielna jest 10-letnia gwarancja.

8btl3_roto_solution156v5.jpg

Oszczędzaj z Roto Sunroof
Aby system solarny w 100% spełniał Państwa oczekiwania należy jużna etapie planowania wziąć pod uwagę różne czynniki, m.in.: dziennezużycie ciepłej wody, umiejscowienie kolektorów na dachu względemsłońca, nasłonecznienie, itp. Można również w prosty sposóbwstępnie obliczyć parametry instalacji. Przyjmuje się, że średniona osobę powinien przypadać 1 m² powierzchni kolektora. Jeśliinstalacja solarna ma również wspomagać ogrzewanie, to przeliczasię 1 m² powierzchni kolektora na 10 m² powierzchni ogrzewanejpodłogi. Średnie nasłonecznienie w Polsce wynosi 1000 kWh/m²rocznie. Odpowiada to energii, jaką można wytworzyć ze 100 l gazuczy oleju opałowego. Kolektor Roto ma powierzchnię 2,13 m² brutto(1,91 m² netto). W zależności od potrzeb wystarczą już 2 kolektoryaby podgrzać wodę użytkową dla 4 osób. Instalacja o takiejpowierzchni pozwala na wytworzenie około 2000 kWh energii rocznie.Instalacja z 3 kolektorów wytwarza rocznie około 3000 kWh energii.Przy 5 kolektorach, lub większej ich ilości, Roto Sunroof umożliwiadodatkowo wspomaganie ogrzewania. Z systemem solarnym Roto możnazapewnić nawet do 70% energii potrzebnej do ogrzania wodyużytkowej. Łatwo wyliczyć zatem oszczędności. Jeżeli zdecydujemysię na system solarny Roto Sunroof z 3 kolektorami i systememkotłowym CuboPur 300, to jesteśmy w stanie uzyskać 3000 kWhbezpłatnej energii rocznie. Porównując ceny ogrzewania gazempłynnym, olejem opałowym czy energią elektryczną oszczędzamyrocznie nawet do około 1600 zł. Zakup systemu solarnego zwraca sięnam zatem już po kilku latach. Co więcej, teraz można uzyskaćdotację w wysokości 45% kosztów poniesionych na instalację solarnąRoto Sunroof i jej montaż. To dodatkowo skraca czas w jakimzwracają nam się poniesione koszty.

To warto wiedzieć
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisałumowy z bankami w sprawie dopłat do kredytów udzielanych na zakup imontaż kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej. Wramach programu NFOŚiGW można otrzymać 45% dopłaty do systemówsolarnych Roto!
Dofinansowanie obejmuje:
- sporządzenie projektu budowlano-wykonawczego
- zakup: kolektorów słonecznych, zasobnika wodnego, automatyki,aparatury pomiarowej i instalacji
- montaż kompletnego zestawu
Program skierowany jest do osób fizycznych i wspólnotmieszkaniowych posiadających prawo do dysponowania nieruchomością.NFOŚiGW zwróci do 45% brutto poniesionych kosztów. Większościąformalności w naszym imieniu zajmie się bank, w którym zdecydujemysię wziąć kredyt na zakup i montaż kolektorów. NFOŚiGW wymaga, abykolektory słoneczne spełniały normy EN-12975-2 oraz posiadałyeuropejski certyfikat Solar Keymark. Systemy solarne Roto posiadająwszystkie wymagane certyfikaty, które są dostępne na stronieinternetowej www.roto.pl.

Z Roto Zyskujesz podwójnie
Dla swoich Klientów Roto przygotowało specjalną promocję nakompletne zestawy solarne Sunroof! Przy nabyciu kompletnego zestawusolarnego (część dachowa i kotłowa razem) cena detaliczna jestniższa od dotychczasowej o 10%. Dodatkowo na stronie www.roto.pl umieszczone są informacje jakkrok po kroku uzyskać dotację na systemy Roto Sunroof. Zamieszczonesą również dokumenty i odpowiedzi na nurtujące klientówpytania.