Tematy miesiąca

Tytan EOS - Jeszcze nigdy klejenie styropianu nie było tak proste!

KLEJENIE STYROPIANU W SYSTEMACH OCIEPLEŃPowszechne obecnie stosowane technologie wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych budynków są w Polsce stosunkowo nowe – stały się popularne dopiero w latach 90.Od początku, najwięcej problemów, dostarczało klejenie styropianu do elewacji budynku – większość wykonawców używała do tego celu specjalnej sypkiej zaprawy do styropianu, której cena była wielce zachęcająca, jednak właściwości zespalające płytę styropianową z budynkiem, bardzo słabe. W efekcie, gdyby nie zamocowania mechaniczne, mocujące styropian do ściany, wiele budynków już dziś nie wyglądałoby tak dobrze!

Jednym z najpopularniejszych materiałów,służących do ocieplenia budynków, wciąż jest styropian. Jegoklejenie metodą tradycyjną to złożony, czasochłonny proces, któregoefekty nie zawsze satysfakcjonują profesjonalnego wykonawcę.Dochodzi do tego konieczność posiadania na budowie dostępu do prądui wody oraz ogromny ciężar do przeniesienia - aby ocieplić budyneko powierzchni 200m2, potrzeba aż 800kg tradycyjnej zaprawy! Towszystko, stanowi dla wykonawcy nie lada wyzwanie. Na szczęścienajnowocześniejsze technologie klejenia styropianu pozwalająpracować dużo szybciej i łatwiej i są doskonałą alternatywą dlaosób ceniących swój czas oraz wysoką jakość. Tą technologią jestobecny od kilku miesięcy na rynku klej do styropianu w puszce.

Wstrząśnij i gotowe: 7 x łatwiej!

Pierwszym etapem ocieplenia domu jestprzyklejenie styropianu. Tradycyjnie do tej czynności używa sięsypkiej zaprawy klejowej w worku. Wykonawca musi zatroszczyć się odowiezienie dużej ilości zaprawy na budowę i odpowiednie narzędzianiezbędne do przygotowania kleju. Doświadczeni wykonawcy używającwiertarki wyposażonej w mieszalnik łączą w odpowiednich proporcjachzaprawę klejowa z wodą. Po uzyskaniu jednolitej konsystencjimożliwe jest nakładanie kleju. Samo klejenie płyt to praca dosyćszybka, jednak trzeba ją co chwilę przerywać, by przygotowaćkolejną porcję zaprawy.
Można jednak inaczej - innowacyjny klej do styropianu Tytan EOS tokoniec z wciąganiem wiader z zaprawą na rusztowania i stratą czasuna jej przygotowanie. Nie potrzeba ani wody, ani prądu, zbędne sątakże wszystkie narzędzia, wystarczy poręczna puszka przykręcana dopistoletu energicznie wstrząśnięta przed użyciem.

Oszczędzaj cenny czas: 5 x szybciej!

Stałe przerywanie klejenia w celu przygotowaniakolejnych porcji zaprawy to proces znacznie opóźniający cała pracę.Niemożliwe jest wcześniejsze sporządzenie większej ilości produktuz uwagi na jej szybką zasychalność. Nowym rozwiązaniem proponowanymprzez firmę Selena jest jednokomponentowy klej poliuretanowy wpuszce, gotowy do użycia po wstrząśnięciu. Klej do styropianu TytanEOS jest bardzo wygodny w aplikacji, a stosując go nie trzebaprzerywać pracy. Bezpośrednio po nałożeniu kleju przykładamy płytędo ściany dociskając niewielką siłą. Po użyciu Kleju Tytan EOS jużpo dwóch godzinach płyty można szlifować i kołkować. Łatwośćaplikacji, lekkie - ważące mniej niż 1 kg puszki sprawiają, że wnowej technologii pracuje się 5x szybciej.

Przyklej raz na długi czas: 3 x mocniej!

Dla profesjonalnego wykonawcy szczególnie ważnajest siła, z jaką klej zespala grunt i klejone materiały. Klejonymetodą tradycyjną styropian z łatwością odchodzi od muru nawet po 2dniach od jego przyklejenia. Nowa technologia klejenia zapewniamocne i trwałe sklejenie powierzchni. Po użyciu kleju Tytan EOSdwie godziny wystarczą, by płyta nie dała się oderwać. Klej TytanEOS charakteryzuje się także doskonałą przyczepnością do innychtypowych materiałów konstrukcyjnych.

Chociaż 1 szt. puszki kleju jest stosunkowodroższa, gdy porównać ją do ceny worka z zaprawą, klejeniestyropianu klejem poliuretanowym w puszce w efekcie przyczynia siędo obniżenia kosztów ocieplania budynku: wykonawca wykonujeznacznie więcej elewacji niż do tej pory i potrzebuje do tegomniejszej ilości osób: praca jest łatwiejsza, szybsza i bardziejefektywna. Zaoszczędzić można także na kosztach transportu:wystarczy mały samochód na przewiezienie 24 szt. puszek potrzebnychdo ocieplenia 200m2 budynku. Transport nie tylko jest tańszy, aletakże szybszy i bardziej czysty.
Warto pamiętać o szerszym zakresie temperatur, w jakich możemypracować z klejem w puszce: od 0 do 30o C, co wydłużasezon na wykonywanie ociepleń.
Podwyższona wydajność sprawia, że jedna puszka wystarcza napowierzchnię ok. 8 m2 przy temperaturze +20oC iszczelinie między ścianą a styropianem nie większej niż 5mm.

Produkt posiada doskonałą przyczepność dobetonu, podłoży mineralnych, do styropianu, a także do metali idrewna. Charakteryzuje się wysokimi parametramitermoizolacyjności.

Inne zastosowanie produktu: klejenie kasetonówstyropianowych, parapetów, uzupełnianie szczelin dylatacyjnych wizolacji termicznej, klejenie i izolowanie paneli ściennych, blachfalistych, dachówek, itp. Klej poliuretanowy TYTAN EOS wykazujetakże bardzo dobrą przyczepność do typowych materiałówkonstrukcyjnych, takich jak: mury z cegły, pustaki, beton, tynki, atakże drewno, metale, styropian, twarde PCV i sztywne piany PUR, atakże różnego typu membrany bitumiczne stosowane wizolacjach.

CECHY PRODUKTU:
- łatwy i wygodny w nakładaniu
- kołkowanie już po 2 h
- zastosowanie w zakresie temperatur od 0oC do +30oC
- doskonała przyczepność do podłoży mineralnych i do styropianu
- wysokie parametry termoizolacyjności
- doskonały współczynnik dźwiękochłonności

SPOSÓB UŻYCIA: Klej poliuretanowy nakładamywarkoczem o średnicy ok. 3 cm na płytę styropianową po obwodzie zzachowaniem odstępu od jej krawędzi ok. 2 cm i jednym pasem wzdłużśrodka płyty. Bezpośrednio po nałożeniu kleju płytę przykładamy dościany dociskając niewielką siłą i wyrównujemy używając długiejłaty. Korygować ustawienie płyty możemy do ok. 20 minut od ichprzyłożenia do ściany.
W przypadku prowadzenia prac w niekorzystnych warunkach, takich jaksilny wiatr lub opady deszczu, należy bezwzględnie stosować siatkęrusztowaniową. Przy nadprożach należy płyty podeprzeć do momentu,kiedy klej zwiąże, czyli ok. 20 minut. Po stwardnieniu kleju (pook. 2h), płyty należy przeszlifować papierem ściernym i przymocowaćdodatkowo specjalnymi łącznikami mechanicznymi w ilości minimum 4szt./m2, a wzdłuż krawędzi budynku minimum 8 szt./m2. Klej stosowaćw temperaturze od 0oC do +30oC. Po użyciunarzędzia należy oczyścić końcówkę pistoletu Czyścikiem TYTAN. Popełnym utwardzeniu klej można usunąć mechanicznie.

Grubość warstwy klejowej (mm): od 1 do 15 mm
Czas kożuszenia: przyłożenie płyty po nałożeniu kleju do 4minut
Czas otwarty pracy: korekta ułożenia płyty do 15 minut
Czas pełnego utwardzenia: 2 h (po 2 h można przystąpić dokołkowania)
Temperatura podłoża i otoczenia (°C): 0°C - 30°C
Wydajność z jednej puszki ok. 8 m2 (przy temperaturze +20oC iszczelinie między ścianą a styropianem nie większej niż 5 mm)
Opakowanie: 750 ml - ok. 0,8 kg
Producent: Selena SA

Czy praca może być szybsza, łatwiejsza ibardziej profesjonalna - po prostu nowoczesna, wykorzystującawszystkie możliwości, jakie dają zaawansowane technologie? Dziękiklejowi do styropianu Tytan EOS nareszcie tak. Gdy pojawia się takprzyjazny dla wykonawcy i inwestora produkt, warto zmienić stareprzyzwyczajenia.

Producent: Selena SA
www.selena.pl
Infolinia 0 801 350 500