Tematy miesiąca

Zadaszanie bez podparcia - zasady montażu

Budując zadaszenie nad ogrodem zimowym, basenem czy pergolą warto wziąć od uwagę, że dobierając w odpowiedni sposób sposób montażu płyt komorowych z poliwęglanu, można uniknąć podparcia poprzecznego płyt, co znacząco wpływa na estetykę konstrukcji.

f08b02.jpg

Płyty z poliwęglanu znajdują zastosowanie w :
-przeszkleniach łukowych
-ścianach, świetlikach
-zadaszeniach tarasów
-pergolach, werandach

Cechuje je:
-wysoka wartość izolacyjna
-są wytrzymałe na uderzenia
-odporne na uderzenia gradu
-długa żywotność
-10lat gwarancji
-odporność na warunki pogodowe i działanie temperatur

Odstępy podparcia

Odstępy podparcia są zależne od strefyobciążenia wiatrem i śniegiem oraz kąta nachylenia dachu. Przykładyprosimy porównać w tabelach.

Dopuszczalne odstępy podparcia płyt krokwiamii podporami brzegowymi dla różnych obciążeń powierzchni.

Optymalny odstęp osiowy krokwi to szerokośćpłyty (równa długości podparcia brzegowego) powiększona o wymiarpoprzecznego przekroju rdzenia profilu. Dla wszystkich oferowanychprzez nas profili rozstaw osiowy krokwi należy powiększyć o 26mm.

Przygotowanie

Podział/cięcie

Cięcie wykonywać przy zastosowaniu wyso-koobrotowych pilarekręcznych i stołowych, utwardzoną, nie rozwartą tarcza o dobrymuzębieniu. Zwracać uwagę na dobre ułożenie materiału i korzystaniez prowadnicy, celem uniknięcia powstania uszkodzeń.

Wiercenie
W miarę możliwości należy stosować wiertło stożkowe, stopniowe lubw razie konieczności wiertło HSS o szlifie 60° do 90°. Wykonaćwiercenie próbne. W przypadku, gdy krawędzie otworów wykazują rysy,należy zmienić narzędzie. Rysy mogą powodować pękanie płyt. Uwaga!Wiercone otwory, odpowiednio do wielkości współczynnikarozszerzalności termicznej, powinny posiadać średnicę o około 4 mmwiększą od średnicy rdzenia wkręta.

Czyszczenie
wyłącznie za pomocą łagodnego roztworu mydlanego, gąbki idostatecznej ilości wody.

Zasady montażu
Płyty zabezpieczone sąobustronnie folią polietylenową. W trakcie montażu należy jąodsunąć w miejscach styku z profilami. Całość folii zdjąć poukończeniu montażu.
Systemy montażu:
Systemy montażu nie są samonośne i wymagają w każdym raziekonstrukcji nośnej.
Prosimy o konieczne przestrzeganie następującej instrukcji montażu.Przed rozpoczęciem montażu prosimy o jej całkowite przeczytanie izastosowanie do montażu tylko naszych oryginalnychdodatków.